x

Brave Tarayıcısı Kullanıcılarını Token’le Ödüllendiriyor


Bitkapital

Brave, bitcoin altyapılı tarayıcısını kullanan ve web sayfalarında reklamlara izin veren kullanıcılarına ikramiyeler dağıtacak.

Ödül ödemeleri Ethereum blockchain’ine kayıtlı Basic Attention Token’i (BAT – Temel İlgi Token’i) üzerinden yapılacak. Yayıncılar, reklamcılar ve kullanıcılar arasında bu yeni etkileşim şemasıyla internet reklamcılık piyasasının daha verimli ve şeffaf hale getirilmesi amaçlanıyor.

Brave’in BAT tanıtım yazısına göre yeni reklamcılık sistemi hem yayıncı içeriklerinin kazandıracağı para problemini çözecek hem de kullanıcıların gizliliğini koruyarak onları ilgileri karşılığında ödüllendirecek. Anlaşmayı kabul eden kullanıcılar diğer ortalama internet kullanıcılarına göre daha az ancak daha özenli içeriğe sahip reklamlarla karşılaşacak. Reklamcılar ise yatırımlarından daha iyi geri dönüş almış olacak.

Brave’in kurucu ve CEO’su Brendan Eich, CCN’e verdiği röportajda şunları kaydetti:

“Kullanıcılar da toplam kazançtan bir pay hak ediyor çünkü ilgileri reklamlar tarafından biraz kullanılmış oluyor. Tamamen gizli olan daha iyi bir reklamcılık geliştirmek için çalışıyoruz.”

BAT token’leri kullanıcı ilgisine göre belirleniyor ve aktif kullanıcı katılımı süresi de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bakılarak hesaplanıyor.

Ödül sisteminin bu yıl içinde başlaması planlanıyor. Kriptoparalar müşteriler, yatırımcılar ve Brave ekibi arasında bölünecek. Eich’e göre token’lerin yüzde 70’e yakını yatırımcılara satılacak. Yüzde 15’i ise “tek seferlik başlangıç hibesi” olarak Brave kullanıcıları arasında dağıtılacak.

Brave geçen sene “ilk bitcoin altyapılı reklamsız internet tarayıcısı” olarak kurulmuştu. Proje, bağlantı hızını artırmayı, kullanıcıların gizliliğini korumayı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı güvenliği sağlamayı amaçlıyor. Brave’e göre ortalama bir kullanıcının mobil verilerinin yüzde 50 kadarı iz sürücü ve reklamlardan oluşuyor ve bunlar telefonun pil ömrünü yaklaşık olarak yüzde 21 düşürüyor.

loading...

müzik delisi, kaset/film arşivcisi, koleksiyoner, sinefili. edebiyat, dilbilim, bitcoin ve kripto para meraklısı.

Bir Cevap Yazın

Brave Tarayıcısı Kullanıcılarını Token’le Ödüllendiriyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video