x

Boston Merkez Bankası Bitcoin raporu


ABD Hükümeti tarafından yetkilendirilmiş 12 merkez bankasından biri olan Boston Federal Merkez Bankası, Bitcoin ile ilgili detaylı bir rapor yayınladı. 28 sayfadan oluşan rapor, teknolojinin de gelişimiyle birlikte Bitcoin’in küresel ödeme sistemlerini yeniden şekillendirmesiyle ilgili ipuçları veriyor.

Yayınlanan raporda, e-ticaret yapan işletmelerin Bitcoin kabulüne başlamasıyla birlikte, online ticaret ödemelerine bir çözüm olabileceği ifade ediliyor. Ayrıca uzun vadede, kripto paraların mevcut finansal yapıyla yer değiştirebilir özellikte olmasına vurgu yapılıyor.

Yayınlanan bildiride genel olarak, Bitcoin’e karşı olumlu bir tavır sergilendiğini gözlemliyoruz. ABD Merkez Bankalarının gelecekte Bitcoin’e karşı sergileyeceği tavrın şimdiden olumlu yönde belirlendiğinin hissedilmesi, kripto para sistemleri için rapordan çıkarılması gereken en önemli sonuçtur.

Raporun tamamı için: Bitcoin as Money

Bitkapital
loading...
Coin Türk

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Boston Merkez Bankası Bitcoin raporu

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video