x

Borsada Hesap Açmadan 7/24 Bitcoin Alım-Satımı: LocalBitcoins Nedir? Nasıl Çalışır?


Bitkapital

Son günlerde artan ilgi ve borsaların bu ilgiyi karşılayamaması sebebiyle Bitcoin alım satımı için farklı yollar arayan kullanıcılar için yazılar yayınlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda kişiden kişiye 7/24 direkt olarak alım satım yapılabilen LocalBitcoins sitesinden bahsedeceğiz.

LocalBitcoins, bir aracı olmadan peer-to-peer (kişiden kişiye) güvenli bir şekilde Bitcoin alınıp satılabilecek bir uygulama. Başka bir deyişle kullanıcıların birbirleriyle Bitcoin işlemi yapabilecekleri bir pazar yeri.

Sitede satıcı veya alıcı istedikleri fiyat ve ödeme yöntemini sitenin ana sayfasında açıklarlar. Örneğin Bitcoin satın almak isteyen bir kişi bu listelerden kendine uygun olan fiyatı seçerek ve miktar girerek işlemi gerçekleştirebilir.

Siteye girdiğinizde Türkiye’den pek çok sayıda Bitcoin alıcısı veya satıcısı göreceksiniz. Ayrıca Türk bankaları arasında havale ile 7/24 Bitcoin satın almak mümkün hale geliyor. Tek yapmanız gereken kendi bankanızla işlem yapan bir satıcı veya alıcı seçmeniz. Bunun dışında işlemler basit ve güvenli bir şekilde gerçekleşiyor.

Aşağıda siteden bir ekran görüntüsü bulabilirsiniz. Hesap açıp Buy kısmına tıklandığında işlemi başlatmış olacaksınız. 2012 yılından bu yana faaliyette olan LocalBitcoins sitesine bir göz atmanızda fayda var.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Borsada Hesap Açmadan 7/24 Bitcoin Alım-Satımı: LocalBitcoins Nedir? Nasıl Çalışır?

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video