x

Blockchain'in Fendi ve Mastercard


Bitkapital

Mastercard Blockchain teknolojisinin gelişme ivmesini daha fazla görmezden gelemedi.

Bundan 2 yıl önce, Bitcoin ve Blockchain'in dünyada yeni yeni filizlenmeye başladığı dönemlerde Mastercard yöneticilerinden Matthew Driver'ın bir Röportajı yayınlanmıştı. Biz de bu konuyu sitemizde Mastercard Bitcoin’den Korkuyor başlıklı haberle sizlere duyurmuştuk. Blockchain teknolojisinin bitcoinden daha önemli olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz. Bu bağlamda bankaların ve finans kurumlarının blockchain mantığını anlamasıyla birlikte bu konuya olan ilgi gözle görülür şekilde arttı. Visa, bundan bir yıl önce Blockchain araştırmaları yapmaya başladı ve sisteme soğuk bakmadığını çeşitli çalışmalarla gösterdi. Bunun meyvelerini de kısa sürede toplamaya başladı. Zira, blockchain tabanlı bir çok start up,  Visa ile ortak çalışmalar başlattı.

Geçtiğimiz günlerde Mastercard, developer (yazılım geliştirme) hesabından yaptığı duyuru ile Blockchain API'leri test amaçlı olarak yazılımcılara açtığını duyurdu. API'leri Yeni ve Deneysel çalışmalar kategorisinde yayınlayan MasterCard'ın yaptığı açıkmalada blockchain teknolojilerinin olumlu yönlerini anlatıyor olması bizim gibi yıllardır kripto para teknolojilerinin önemini anlatan ve gelişmesini isteyenleri fazlasıyla mutlu etti. 

Mastercard, attığı deneysel adımın ilerleyen süreçlerinde blockchain temelli akıllı kontratlar konusunda da çeşitli araştırmalar yapacağını yayınladığı API ile göstermiş oldu. Bu önemli adımın ardından, yakın gelecekte Vİsa'da olduğu gibi Mastercard cephesinde de blockchain temelli gelişmelere hazır olmak gerekiyor. 

loading...

İnternet, Kripto Para Teknolojileri ve Yeni Nesil Finansal Teknolojiler başlıca ilgi alanları arasında. Avukat, Bilişim Hukuku ve Ticaret Hukuku başlıca çalışma alanları.

Bir Cevap Yazın

Blockchain'in Fendi ve Mastercard

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video