x

‘Blockchain Türkiye’ Girişiminden Bitcoin ve Dijital Para Eğitimi


Bitkapital

Bitcoin ve blockchain teknolojileri hakkında farkındalık yaratmak ve Türkiye’de bu konunun özümsenmesini sağlamak için kurulan “Blockchain Türkiye” girişimi seminerlere başladı.

Bu eğitimlerde Bitcoin başta olmak üzere dijital para sistemleri dijital değerler ve Blockchain teknolojisi konusunda temel bilgilerin aktarılması hedefleniyor.

20 Mayıs’da düzenlenecek ilk etkinlikte; Dijital paraya neden gereksinim söz konusu olmuştur? Bitcoin nasıl ortaya çıkmıştır? Bitcoin sisteminin temel işlev ve nitelikleri nelerdir? Blockchain teknolojisinin kavramsam tanımı nasıl yapılabilir? Gibi sorulara cevap aranacak.

Seminerin hedef kitlesini ise; bankaların teknoloji departmanlarında, dijitalleşme ve inovasyon konularında çalışmakta olan bankacılar oluşturuyor.

Türkiye Bankalar Birliği Eğitim Merkezinde düzenlencek seminer, 1 gün boyunca sürecek ve Ender Akpil tarafından verilecek.

Eğitimle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Coin Türk
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Tepkini Göster

İyiymiş
Kötü
Keyifli
Yok artık!
Bu ne ya!
Harika!

Bir Cevap Yazın

‘Blockchain Türkiye’ Girişiminden Bitcoin ve Dijital Para Eğitimi

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video
...
Anket
Fikir almak ya da seçim yapmak için bir oylama başlatın.
Haber
Haberlerinizi, Makalelerinizi kolayca ekleyebileceğiniz görsel editör