reklamı kapat

Blockchain Temelli Yeni Nesil Platform Fire Lotto

16:45
14 Aralık 2017

Sorumluluk reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, aşağıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Blockchain temelli yeni nesil bir platform olan Fire Lotto, “geleneksel ikramiyeler kadar basit ve anlaşılır” sloganıyla yola çıkıyor. Piyasaya çıkan ICO’ların % 80’inin kullanılmaya hazır bir ürün prototipi yoktur. Fire Lotto ise halihazırda işler vaziyette bir ürüne sahip olmasıyla diğer ICO’lardan ayrılıyor. Fire Lotto’nun devam eden ön satışına katılarak avantajlı fiyatlardan token sahibi olabilirsiniz.

Alışageldiğimiz, geleneksel ikramiyelerin adil olduğundan kesinlikle emin olamayız. Online ikramiyelere gelirsek.. Çoğu blockchain ikramiyesi merkezsizdir veya öyle bir şekilde tasarlanmıştır ki platformların yaratıcıları ödül havuzuna erişim hakkını saklı tutar. Fire Lotto ise Ethereum blockchain’i üzerine kuruludur ve bitcoin kullanır. Program kodu kullanıcıların erişimine açıktır.

Fire Lotto’yu kullanışlı olmayan arayüzlere sahip blockchain ikramiyelerinden ayıran bir başka özellik de kullanımının oldukça kolay olmasıdır. Temel bilgisayar bilgisine sahip kullanıcılar dahi platformu kolaylıkla kullanabilir. Fire Lotto’nun geliştirdiği tek tıkla satın alma mekanizması sayesinde işlemler hızlı, sorunsuz ve güvenli bir şekilde tamamlanır.

Nasıl çalışır?

Firelotto’da bir biletin fiyatı 0.007 ETH’dir (yaklaşık 2 USD). 3320 ETH’lik (1 milyon doların üzerinde) ikramiye havuzu, bilet satışlarından toplanan fonlardan ve güvence altına alınmış bir fon kaynağından oluşur. Çekilen ikramiye sonrası kazanılan ödüller kazananların kripto para cüzdanlarına otomatik olarak transfer edilir.

Platform yatırımcılarının kazancı ve ön satış

Token sahipleri her çekilişte satılan biletlerden komisyon alır. Komisyon ödemeleri akıllı sözleşmelerle güvence altına alınmıştır ve token sahiplerine neredeyse sonsuz bir gelir kaynağı sağlar. Bu sebeple Fire Lotto token’lerinin fiyatının giderek yükselmesi beklenmektedir. Bunun yanı sıra ön satış döneminde geçerli token fiyatı sabittir ve ICO dönemine göre daha düşüktür. Devam etmekte olan ön satışta maksimum token satışı 77 milyon FLOT’tan ibarettir. Şu ana kadar bu rakamın 752 bin kadarı satıldı.

Proje dahilinde basılan toplam token miktarının ise 100 milyon adet olduğunu söyleyebiliriz. Geriye kalan token’lerin % 3’ü (3 milyon token) ödül kampanyasına, % 20’si (20 milyon token) proje ekibine ayrıldı.

Ödül havuzunun dağıtımına gelecek olursak.. Aslan payı elbette % 70 oranla oyunculara ait. Havuzun % 12’sini reklamcılık fonu oluşturuyor. % 10’luk dilim token sahiplerine komisyon olarak ödenirken kalan % 8 teknik masraflara ve yasal sorunlara ayrılıyor.

Ödüllerle ilgili detaylar

Bilet satışlarından toplanan fonların % 70 gibi büyük bir kısmı ödül havuzuna aktarılacak. Ödül havuzu, henüz başlangıçta 1 milyon doların üzerinde bir parayla faaliyete geçecek ve ileride oluşabilecek koşullara bağlı olarak milyonlarca dolara ulaşabilecek. Eğer bir çekilişte kimse büyük ödülü kazanamazsa toplam para bir sonraki çekilişe kalacak. Büyük ikramiye, sahibini bulana dek artmaya devam edecek.

Fire Lotto’da dağıtım ve ödeme prosedürleri tamamen şeffaftır ve smart contracts tarafından desteklenir. En ufak miktarda ikramiye kazancı dahi anında kullanıcı hesabına geçer.

Referans programı

Referans programı kapsamında Fire Lotto’nun websitenizde reklamını yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Siteye ne kadar trafik getirirseniz kazancınız o denli büyük olur. Elde edeceğiniz gelir otomatik olarak ve hızlı bir şekilde kripto para cüzdanınıza aktarılır ve işlemin garantörü elbette smart contracts’dir. Bunun yanı sıra her çekilişte ödül havuzunun bütçesinin % 15’i marketing’e harcanır. Platforma kazandırdığınız her kullanıcının Fire Lotto biletlerine ödediği paranın % 15’i sizin olur.

Platforma dair daha fazla bilgi almak ve token satışına katılmak için Fire Lotto’nun websitesini ziyaret edin.

Website – Whitepaper – Facebook – Twitter – Telegram – GitHub

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun


  • bolero
    2 sene önce

    iyi günler..fire lotto ve benzeri çalışmalardan nasıl token alabiliriz..1 adet token almış olsak,yeterli gelirmi..tşk.ler

    12