x

Blockchain Altyapısıyla Yeni Bir Seçim Sistemi Geliştirildi


Bitcoin Foundation – Swarm işbirliği ile Blockchain üzerinde yeni bir seçim sistemi geliştirildi.

Bitcoin’i destekleyen ve geliştiren en önemli kurum olan Bitcoin Foundation (BF), blockchain üzerinde kurulacak bir oylama sistemi üzerinde çalışıyor. BF’nin resmi bloğundan yapılan açıklamada, bu sistemle birlikte seçimlerde şeffaflığın sağlanması ve verilen her oyun blockchain‘de kayıt altına alınması hedefleniyor.

Bitcoin Foundation’ın yöneticilerinden Patrick Murck, kurum olarak misyonlarının blockchain teknolojisini geliştirmek ve bu gelişimler için kullanıcılara yeni yollar açmak olduğunu vurguluyor. Murck ayrıca blockchain üzerinde gerçekleştirilecek böyle bir sistemin ilk adım olacağını ve geliştirmelerin sürekli devam edeceğini ifade ediyor.

BF, Swarm ile işbirliği yaparak blockchain altyapısı ile oluşturulmuş bir platform geliştirdi. Fakat, oy kullanmak için oluşturulan bu platformun henüz yeni ve beta aşamasında olduğu ve bazı riskler taşıdığı da ifade ediliyor.

Bitkapital
loading...
Coin Türk

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Blockchain Altyapısıyla Yeni Bir Seçim Sistemi Geliştirildi

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video