x

Bitstamp Avrupa’nın İlk Lisanslı Bitcoin Borsası Oldu


Bitkapital

bstamp1Slovenya merkezli Bitcoin borsası olan Bitstamp, 1 Temmuz itibariyle Avrupa Birliği genelinde 28 ülkede faaliyet gösterecek lisanslı bir ödeme kurumu olacak. Bu gelişmeyle Bitstamp Avrupa’nın ilk lisanslı Bitcoin borsası unvanını alarak önemli bir gelişmeye imza attı.

Lisans başvuru süresince Lüksemburg Mali Sektör Denetleme Komisyonu, yaklaşık iki yıl süren titiz bir calışma yaptı. Eş zamanlı olarak dünya çapında faaliyet gösteren denetim ve danışmanlık hizmetleri firması Ernst & Young, Bitstamp’in güvenlik değerlendirmesini ve denetimini yaptı.

Tüm bu değerlendirmelerin ardından, Avrupa Birliği’ne dahil olan her ülkede geçerli olacak olan lisans, Lüksemburg’un Maliye Bakanı Pierre Gramegna tarafından resmi olarak imzalanarak verildi.

Pierre Gramegna’nin yaptıgı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

”Bu gelişmenin Avrupa’da dijital para için dönüşüm noktası olduğuna inanıyorum. Bitstamp Lüksemburg’un Fintech ekosistemi için hoş bir yeniliktir.”

Lisans duyurusunun yani sıra, Bitstamp Avrupa Birliği kullanıcıları için BTC/Euro indeksini de başlatmış oldu. Bunun sonucunda kullanıcıların Bitcoin ile Euro alışverişi mümkün olacak. Bitcoin/Euro ticareti Kraken ve Coinbase tarafından sağlanacak.

Bitstamp kurucularından Nejc Kodric konu ile ilgili şunları söyledi:

”Avrupa Birliği genelinde Bitstamp’i kullanan müşterilerin kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Küresel müşterilerimiz için blockchain ve digital para sanayinde atılan bu önemli adımda yer almaktan dolayı gururluyuz.”

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bitstamp Avrupa’nın İlk Lisanslı Bitcoin Borsası Oldu

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video