x

Bitstamp Ripple’ı Ekliyor


Bitkapital

Lüksemburg merkezli kripto para takas platformu Bitstamp resmi sitesinden yaptığı açıklamada yeni nesil kripto paralardan biri olan Ripple’ı (XRP) ekleyeceğini duyurdu.

Bitstamp üzerinde XPR alım satım işlemleri 17 Ocak’ta başlayacak ve ilk ay yapılan işlemlerden komisyon alınmayacak. Platforma eklenecek yeni kripto para XRP/USD ve XRP/EUR çiftlerinden oluşacak.

XRP resmi para birimleriyle kripto para birimlerini birbirine bağlayan bir köprü görevi görüyor ve gelecekte yaygın olarak kullanılacağı düşünülüyor.

“Bitstamp CEO’su Nejc Kodriç konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bir dizi dijital para birimini borsamıza dahil etmek için değerlendirdikten sonra, kısa sürede XRP için müşteri talebinin çok güçlü olduğu açıkça ortaya çıktı. Neyse ki, Ripple AB lisansının gereksinimlerine uygun bir hale geldi ve böylece müşterilerimizin ihtiyaçlarına bu şekilde cevap verebilmekten çok memnunuz”.

Ripple özetle küresel olarak finansal takas çözümleri üretiyor ve bankaların da sistemde olduğu tüm para birimlerinin birbirleriyle takasının ve gönderiminin yapılabileceği bir sistem sunuyor. Ripple bunu mevcut sistemlere oranla çok daha ucuz ve hızlı yapabilecek bir altyapıya sahip. Özellikleri ve müşteri isteklerini fark eden Bitstamp’ın bu hamlesi şüphesiz ki Ripple piyasası üzerinde de olumlu etki yapacaktır. Önümüzdeki günlerde Ripple’ın değerinde yükselişler görebiliriz..

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bitstamp Ripple’ı Ekliyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video