x

Bitpay gözünü Avrupa’ya dikti


Bitkapital

Bitcoin ödeme servis sağlayıcısı Bitpay, Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da daha büyük bir ofis açacağını duyurdu. Yeni ofis şirketin Avrupa operasyonları için merkez olacak.

Bitpay, kripto para sektöründe en hızlı gelişen şirketlerden biri konumunda bulunuyor. Bu yıl Avrupa’da şu ana kadar, Bitpay üzerinden 28 milyon euro değerinde Bitcoin işlemi gerçekleştirildi, geçtiğimiz yılın aynı döneminde ise bu rakam sadece 1,4 milyon euro idi, bir yıl içerisinde %2000’lik bir büyüme gerçekleştiği görülüyor. Bitpay uzmanlarına göre, Bitcoin Avrupa’da en çok Birleşik Krallık, Almanya ve Hollanda’da benimsendi.

Bitpay Avrupa yöneticisi Moe Levin, Avrupa hizmetleri için Mayıs ayında Amsterdam’da ilk ofis açtıklarında aylık yaklaşık 200, Ağustos ayına gelindiğinde ise 1100 işletmeyi eklediklerini belirtiyor ve daha büyük bir ofise geçme kararının hızlı büyüme olduğunu ifade ediyor.

Dünya çapında Bitpay’in San Francisco, Atlanta, Buenos Aires, Amsterdam, ve St. Petersburg’dan oluşan 5 farklı ofiste 75 çalışanı bulunuyor.

Kaynak: Newsbtc

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Yorumlar 1

Bir Cevap Yazın

Bitpay gözünü Avrupa’ya dikti

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video