x

Bitit ile Dakikalar İçerisinde Bitcoin Satın Al


Bitkapital

2015 yılında kurulan Fransa merkezli girişim Bitit, “Herkes için Bitcoin sloganıyla kredi kartı veya nakit ile Bitcoin almayı kolaylaştırıyor. Bitit’in ön ödemeli ve hediye kartları ile 10 dakikadan daha kısa bir sürede Bitcoin satın anılabiliyor ve kripto paralar kullanıcıların adreslerine gönderiliyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Bitit’in ana amacı; diğer e-ticaret ürünleri gibi Bitcoin satın almayı da kolay hale getirmek. Bitit Türkiye’de dahil olmak üzere şu anda 50’den fazla ülkede kullanılıyor. Bitit’in kullanılabildiği ülkelerde yaşayan Bitcoin meraklıları yalnızca bir kaç dakika içerisinde kredi kartı veya debit kartlarla online olarak site üzerinden Bitcoin satın alabilirler.

Güvenlik amacıyla kredi veya debit kart ile yapılacak satın alımlar kullanıcı başına haftalık 500 EURO ile sınırlandırılıyor. Şirket PCI en yüksek seviye güvenlik ve uyumluluk sertifikasına sahip, sitenin bu noktada yüksek güvenlik standartlarına sahip olduğu söylenebilir.

Bitit üzerinden tek seferde yapılacak €25’luk satın alımlarda herhangi bir kimlik onaylamasına ihtiyaç bulunmuyor. İlk defa Bitcoin satın alacak ve kripto paralarla tanışacak meraklılar için, belge veya doküman onayı olamaması ve kullanıcıları uğraştırmaması iyi bir uygulama olarak göze çarpıyor. Bunun dışında her satın alma için Bitit hesabınıza belirli miktarlarda puan yansıyor. Bu puanları sonraki satın alımlarınızda indirim olarak kullanabiliyorsunuz. 

tyu

Online olarak nasıl Bitcoin satın alırım?

1- Hesap yarat ve profil bilgilerini doldur,

2- 25 ila 250 Euro arasında satın almak istediğin miktarı seç,

3- Visa, Mastercard veya diğer kartlarla ödeme yap,

4- Hepsi bu kadar, 10 dakika içerisinde Bitcoin’lerin hesabına gönderilecek!

double-cards-Bitit.gift adresinden online satın alımların dışında da dünya üzerinde 100,000’den fazla mağazada nakit Bitcoin satın alımı mümkün, şirket bunun için Neosurf ile işbirliği yapıyor.

Londra’dan Paris’e, Madrid’den Roma’ya kadar daha bir çok yerde Neosurf ön ödemeli kartlar kullanılarak nakitle Bitcoin satın alınabilinir. Neosurf ön ödemeli kartlarla yapılan satın alım işlemlerinde haftalık 10,000 USD’ye kadar limit bulunmaktadır.

Eğer yaşadığınız şehirde nakit kullanmak için mağaza bulunmuyorsa kredi kartıyla Bitit’den yine kolayca online olarak Bitcoin satın alabilirsiniz.

Nakit ile nasıl Bitcoin satın alırım?

1- Bitit’de ya da Neosurf’te yer alan haritalardan en yakın mağazayı bul,

2- Mağazadan Neosurf kupon kodunu satın al,

3- Bitit Cash sayfasına git ve formu doldur,

İşte hepsi bu kadar Bitcoin’lerin adresine anında gönderilecektir.

Carte-Physique-Bitit-930x698Neosurf kart haricinde Avrupa’da mağazalarda satılan Bitit Bitcoin hediye kartları da büyük ilgi görüyor. Mağazadan bu kartları nakit para karşılığında satın alıp Bitit.gift üzerinden kart üzerindeki kodları kullanarak Bitcoin satın almak mümkün.

25, 50, 100 ve 250 Euro’luk kartlar diğer ürünlerin hediye ve indirim kartlarıyla benzer bir şekilde çalışıyor ve Bitcoin’e çevrilebiliyor.

Kart site üzerinden reedem (kartların üzerindeki kodlar kullanıldığında) edildiğinde istenilen adrese o anki BTC/EUR kuruna göre Bitcoin transferi yapılıyor.

Bitit hakkında:

Paris merkezli girişim şirketi olan Bitit, bireysel ve kurumsal müşterilerine dakikalar içerisinde Bitcoin ulaştırmayı hedefliyor ve bunun için avrupa’da lisanslı ödeme kuruluşlarıyla çalışıyor. Paris merkezli yatırım fonu TheFamily ve bir çok melek yatırımcıyla hayat bulan girişim; şu anda mevcut olan 15,000’in üzerinde kullanıcısıyla hızlı, güvenilir ve güvenli bir alış veriş sunmayı hedefliyor.

Coin Türk
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bitit ile Dakikalar İçerisinde Bitcoin Satın Al

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

...
Anket
Fikir almak ya da seçim yapmak için bir oylama başlatın.
Haber
Haberlerinizi, Makalelerinizi kolayca ekleyebileceğiniz görsel editör