x

Bitcurex 2300 BTC ile kayıplara karıştı


Bitkapital

Bitcoinist’ten alınan habere göre, Polonya’nın en eski bitcoin borsası olan Bitcurex hiçbir duyuru yapmadan, kullanıcıların 2300 BTC’sini de alarak erişime kapandı.

Polonya’daki bir yerel gazete olan Gazeta, durumu “gizemli bir kayıplara karışma vakıası” olarak niteledi. Borsa ile ilgili problemler 2016 Ekim ayında kullanıcıların hesaplarına erişim sorunu yaşamalarıyla başladı. Bitcurex o zaman “otomatik veri toplama ve bilgi işlem sistemlerine dışarıdan yapılan bir saldırı” nedeniyle hasar gören altyapılarının bir miktar kayba yol açtığını, ve müşterilerin kayıplarının 7 gün içerisinde karşılanacağını bildirmişti – ki bu asla gerçekleşmedi.

2012’den beri piyasada olan Bitcurex borsası üzerinde son altı ayda 50 milyon dolar değerinde BTC işlemi yapıldı. Gazeta’ya göre, özellikle BTC fiyatının yükseldiği bir dönemde böyle bir olayın yaşanmış olması Bitcurex’i zan altında bırakıyor. Bunların hepsinin şu an için bir varsayım olduğunu da belirtelim.

Bitcurex’in resmi Twitter hesabından yayınlanan son tweet 12 Eylül 2016 tarihini gösterirken, resmi web sitesi ise erişime kapalı. Facebook sayfası şu anda çalışıyor ve öfkeli müşterilerin yorumlarıyla dolup taşmış durumda. Birçok müşterinin borsanın kaybolmasından kısa süre sonra yasal işlem başlattığı ve polise şikayette bulunduğu bildiriliyor.


Tepkini Göster

İyiymiş
Kötü
Keyifli
Yok artık!
Bu ne ya!
Harika!

Bir Cevap Yazın

Bitcurex 2300 BTC ile kayıplara karıştı

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video