x

Bitcoin’in Kötüye Kullanılmasını Önlemek için Dev adım


Bitkapital

Europol ve Interpol, Bitcoin gibi dijital para birimlerinin suistimalini ve kötüye kullanımını önlemek için işbirliği yapıyor. İki kurumun işbirliği yıllık olarak düzenlenen “Europol Cybercrime Conference’da” resmiyet kazandı.

Europol’den yayınlanan bildiriye göre, para aklama ve yasa dışı aktivitelerde yapılan şüpheli transferler gibi dijital para birimlerinin suistimallere açık olduğu konularla savaşmak için iki kurum eş güdümlü olarak çalışacak.

bitcoin-partnershipGeçmişte de Europol’ün yayınladığı raporlarda, Avrupa’da suçlular tarafından Bitcoin’in yaygın olarak kullanıldığı ve dijital paraların suçların online olarak müşterilere sunulduğu iş modeline olanak verdiği vurgulanmıştı.

Bitcoin’i sevenler için kripto paraların yalnızca suçlarla ilişkilendirilmesi oldukça üzücü bir durum. Hali hazırda kriptolara muhalif kişiler tarafından karşı gelinen konuların başında Bitcoin’in yasa dışı mal ve hizmetlerde kullanılması geliyor.

Olumlu bir adım olarak değerlendirilecek bu işbirliğinde, umuyoruz yürütülecek operasyonlarda bu tür suçlarla sürekli olarak mücadele edilir ve Bitcoin yasa dışı aktivitelerle birlikte artık anılmamaya başlanır ve diğer avantajları da görülebilir.


Tepkini Göster

İyiymiş
Kötü
Keyifli
Yok artık!
Bu ne ya!
Harika!

Bir Cevap Yazın

Bitcoin’in Kötüye Kullanılmasını Önlemek için Dev adım

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video