x

Bitcoin’in gelecekteki muhtemel değeri


Bitkapital

Bitcoin son bir haftada %30 oranında yükseldi. Fiyatlar geçtiğimiz ay 420-460 arasında sıkışıp kalmıştı. Nihayetinde uzun bekleyiş sonlandı ve 500 dolarlık psikolojik baraj kırıldı. Kripto para dünyasında çoğu şey exchange oranları etrafında dönmektedir; dolayısıyla Bitcoin’in gelecekteki durumu ve exchange oranları sürekli olarak ekonomistlere ve sektör liderlerine yöneltilen cevabı net olmayan sorular olmuştur. Bu nedenle, oluşabilecek muhtemel 7 senaryo göz önüne alınarak, Bitcoin’in potansiyel değeri incelenmiştir.

Bitcoin serbest yatırım aracı olarak kullanıldığında; $1.230

Altın yatırımcılarının %1’i Bitcoin’e girdiğinde; $3.500

Mevcut para transfer sistemleri ile yer değiştirdiğinde; $6.860

Küresel anlamda e-ticaret parası olarak kullanıldığında; $11.500

Karaborsa işlemlerinin %25’ini oluşturduğunda; $44.000

Rezervdeki paralarla yer değiştirdiğinde; $500.000

Offshore mevduat olarak kullanıldığında; $800.000

Bitcoinist’de (Tuur Demeester) tarafından ele alınan bu konuda fiyat tespiti için aşağıdaki kaynaklardan yararlanılmıştır.  http://tinyurl.com/remittance2012 http://blockchain.info/charts http://tinyurl.com/argentine-USDcash http://tinyurl.com/GMabovegroundgoldstcok http://tinyurl.com/worldbank2012remittances http://tinyurl.com/VOXEUshadowcon and http://tinyurl.com//CIAworldGDP http://tinyurl.com/ecommerceglobal http://mises.org/content/nofed/chart.aspx
http://tinyurl.com/HKMAoffshore
loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin’in gelecekteki muhtemel değeri

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video