x

Bitcoin 500 Dolar Sınırını Aştı


Bitkapital

450 seviyelerinde uzun süredir seyrine devam eden Bitcoin, bu sabah saatlerinde 500 USD barajını kırdı.

Son iki gündür önce 480, sonra da bu sabah saatlerinde 500 seviyesine yükseliş yaşandı. Bitfinex’te ise en yüksek 512.50 dolardan işlem yapıldı.

Bitcoin ödül yarılanmasına son 6 hafta kala piyasalar hareketlenmeye başladı. Özellikle Ethereum tabanlı DAO token’larla ilgili fon toplama uygulamalarının son 1 aydır ön plana çıkması Bitcoin piyasalarını biraz yavaşlatmıştı. 100 milyon doların üzerinde fon toplayan DAO token sürecinin bitmesiyle birlikte tekrar Bitcoin piyasaları hareketlenmeye başladı.

Yazının hazırlandığı tarih itibariyle; Bitfinex’te 500, BTC-e’de 485, Bitstamp’ta 490 USD’den işlem yapılıyor. Türk borsası BTCTürk’te ise şu an 1415 TL’den işlem yapılıyor.

Türk piyasasının uluslararası piyasalardan düşük seyretmesi yatırımcılar için tekrar bir fırsat olabilir. Şu anda 1 BTC bazlı 40 ila 50 TL arası bir fırsat oluşmuş durumda.

500

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin 500 Dolar Sınırını Aştı

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video