x

Bitcoin Yatırımcıları, Facebook ve Google Yatırımcılarına Göre 8 Kat Daha Fazla Kazandı


Bitkapital

Bitcoin, aralarında Facebook ve Google’un da bulunduğu teknoloji şirketlerinin yıllık kazançlarını geride bıraktı. Bitcoin yatırımcılarının kazancı Facebook yatırımcılarına göre geçtiğimiz yıl 8 kat daha fazlaydı.

ARK yöneticisi Chris Burniske’ye göre, Facebook’un hisse sahiplerinin son 5 yılda kazandığı karı Bitcoin 1 yılda yatırımcılarına kazandırdı. İstatistiklere göre, Facebook %27,1, Amazon %31, Netfilix %72,7 ve Google %23 kazandırdı.

Veriler, Bitcoin’in uzun vadeli karlı bir yatırım aracı olduğunu gösteriyor. Bu görüşler Inside Futures yazarı Igor Afa tarafından da destekleniyor, yazarın Bitcoin’in neden uzun vadeli bir yatırım aracı olarak değerlendirilmesi gerektiğini 5 maddede özetlediği makaleye buradan ulaşabilirsiniz. Afa bu konuyu, Bitcoin’e olan güvenin artması, Çin’in talebi ve limitli miktarda üretilecek olması gibi nedenlere bağlıyor.

Kopenhag Üniversitesi’nden Fintech uzmanı Professor Roman Beck ise, Alman haber sitesi Der Aktionaer’e verdiği röportajda; Bitcoin’in Euro veya Dolara iyi bir alternatif olduğunun altını çiziyor ve şunları ifade ediyor:

Bitcoin’e yatırım yapmak, yatırımcılar için çeşitlilik demektir ve kesinlikle yararlı olacaktır. Her şeye rağmen, Bitcoin geçen sene çok büyük bir yükseliş kaydetti. Bitcoin dışında Litecoin ve Ethereum kripto paralarda yakın zamanda oyuna dahil olacaklardır. 

Beck, kripto para birimlerinin enflasyondaki yükselişlerden kendilerini korumak isteyen tüketiciler için yararlı bir araç olabileceğini de sözlerine ekliyor.

Kaynak: Bitcoinist

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin Yatırımcıları, Facebook ve Google Yatırımcılarına Göre 8 Kat Daha Fazla Kazandı

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video