x

Bitcoin yatırımcılar için bir tehlike mi?


Bitkapital

The Pennsylvania Department of Banking and Securities (DOBS), 2015 yılında finansal açıdan yatırımcılar için tehlike oluşturabilecek yatırım alanları hakkında bir rapor yayınladı. Kurum bu kapsamda dijital paralara karşı yatırımcıları uyarıyor.

Raporda, Bitcoin genelinde dijital ve kripto paralara değiniliyor ve Bitcoin’in mal ve hizmet alımı için şu anda bir trend olduğunu; fakat güvenlik sorunları, volatilite ve anonimlik gibi kripto para kullanımında ve ticaretinde risk oluşturabilecek hususların olduğu belirtiliyor.

DOBS yöneticilerinden Glenn E. Moyer; geleneksel finans ve yatırım ilişkilerinin hızla şekil değiştirdiği bir çağda yaşadığımızı, yatırımcıların paralarını koyarken yatırım yapılan alanı iyi tanımasının çok önemli olduğunu vurguluyor. Aslında raporda dikkat edilmesi gereken Moyer’in ifade ettiği bu cümle çok önemlidir. Bu çerçevede, Bitcoin teknolojisinin derinlemesine incelendiğinde, para transferi ve finans başta olmak üzere, bir çok farklı alanda kullanılabilir olacağı görülebilir. Bu açıdan düşünüldüğünde getireceği riskler göz ardı edilebilir.

Bitcoin’i yukarıda bahsedilen haberdeki gibi yalnızca bir yatırım aracı olarak düşünmek risk algısı yaratmada büyük rol oynamaktadır. Sonuç olarak, Bitcoin’in daha fazla bilinmesi ve yaygınlaşması gelecekte bunun gibi yanılgıları ortadan kaldırmak için faydalı olacaktır.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Yorumlar 2

Bir Cevap Yazın

Bitcoin yatırımcılar için bir tehlike mi?

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video