x

Bitcoin Vergiden Muaf Olacak


Bitkapital

Kısa Haber..

Avrupa Toplulukları Adalet Divanı (the European Court of Justice) geçtiğimiz günlerde aldığı bir kararla Bitcoin işlemlerinin vergilendirilmeyeceğini açıkladı. Böylelikle Avrupa’da Bitcoin’den katma değer vergisinin alınmasının önüne geçildi.

ECJ logoFinancial Times haberine göre, Bitcoin işlemlerinin banknotlar ve madeni paralar gibi var olan resmi para birimleri hükümleri çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiği ve bu nedenle KDV’den muaf olması yönünde karar alındığı bildirildi.

Avrupa mahkemesi ilk kez geçen yılın Haziran ayında Bitcoin vergilendirmesi hakkında incelemelerde bulunmuştu. Mahkeme Bitcoin ve kripto paralar üzerine uzun zamandır değerlendirmelerde bulunuyordu ve sonunda bekleyiş sona erdi. Alınan karar, Avrupa’daki Bitcoin ile ilgilenen ve işlemlerinde kripto para kullanan tüm şirketler için geçerli olacak.

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Yorumlar 2

Bir Cevap Yazın

Bitcoin Vergiden Muaf Olacak

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video