x

Bitcoin ve Altcoin Borsaları


Bitkapital

Bitcoin ve Altcoin alım-satım işlemlerini güvenli bir şekilde (şuan için güvenli görünüyor; ama ileride ne olacağını kestirmek mümkün değildir) gerçekleştirebileceğiniz, arayüzlerini  kullanışlı bulduğumuz exchange sitelerinin özelliklerini ve detaylarını paylaşmaya çalışacağız.

BITSTAMP: UK bazlı, Btc-e ile birlikte işlem hacmi bakımından iki büyük şirketten biridir. Altcoin bulunmayan sitede yalnızca BTC/USD işlemi yapılabilmektedir. Türkiye’den kullanıcıların Bitcoin almak veya satmak için bu siteyi tercih etmeleri durumunda, USD’nin hesaplarına geçmesi bir kaç haftayı bulabilir; ayrıca para çekme masrafı da bulunmaktadır. Bu site daha çok BTC/USD değeri için referans olarak kullanılabilir.

BTC-E: Rusya tabanlı olan şirket, Bitcoin ve Litecoin işlem hacmi bakımından en büyük exchange sitelerinden biridir. Aşağıda belirttiğimiz 7 altcoin ile işlem yapılabilmektedir. Bitcoin withdraw ücreti 0,001 BTC’dir ve mail onayı ile withdraw işlemleri yapılmaktadır; ayrıca güvenliği arttırmak için 2FA kurulumu mümkündür. Exchange işlem ücreti ise %0,2’dir ve para birimi olarak USD, RUR, EURO, GBP ve CNH kullanılabilmektedir. Bitcoin depozit işlemleri 3 konfirmasyondan sonra hesaba yansımaktadır. Server açısından çok güçlü olan sitede neredeyse hiçbir problem yaşanmamaktadır.

Litecoin, Namecoin, Novacoin, Terracoin, Peercoin, Feathercoin, Primecoin.
 

BTER: Çin merkezli olan şirketin kapsamında aşağıda listelediğimiz 41 altcoin bulunmaktadır. Altcoin piyasası için işlem hacmi orta seviye olarak belirtilebilir. Bitcoin withdraw ücreti 0,0006 BTC’dir ve withdraw şifresinin, giriş şifresinden farklı olarak belirlenmesi zorunludur; ek olarak güvenliği arttırmak için 2FA kullanılabilir. Sitede exchange işlem ücreti tüm coinler için %0,2’dir. Exchange, withdraw veya depozit işlemlerinde bazen sorunlar çıkabilmektedir, çözüm için mail ile iletişim veya Skype’den canlı destek sağlanabilir. Bitcoin depozit işlemi yaklaşık olarak 15 dakika gibi bir süre içerisinde 1 konfirmasyondan hemen sonra hesapta kullanılabilir hale gelmektedir.

AsiaCoin, AuroraCoin, BlackCoin, BBQCoin, BitBar, CryptoBuck, Coin2, CloudCoin, Cosmoscoin, CHNCoin, CommunityCoin, DigitalCoin, Dogecoin, DarkCoin, DataCoin, ExtremeCoin, FlutterCoin, FreiCoin, FeatherCoin, KlondikeCoin, LiteCoin, MaxCoin, MegaCoin, MintCoin, MemoryCoin, NeoCoin, NameCoin, NextCoin, Peercoin, ParticleCoin, Bitshares PTS, QuarkCoin, SecureCoin, TagCoin, VertCoin, WorldCoin, CounterpartyCoin, PrimeCoin, YaCoin, ZCCoin, ZetaCoin.
 

CRYPTSY: ABD tabanlı, altcoin piyasasının en büyüklerinden biri olan sitede, şuanda aşağıda listesini verdiğimiz 140 altcoin bulunmaktadır. Bitcoin withdraw ücreti 0,0005 BTC’dir ve mail ile onaylama gerekmektedir; ayrıca güvenliği arttırmak için 2FA kullanılabilir. Exchange işlem ücreti tüm coinler için %0,25’tir. Destek kutucuğuyla herhangi bir sorun yaşandığında yetkili kişilerle iletişim kurmak mümkündür. Yerel saat gece yarısı değil ise, kısa zamanda geri dönüş yapılmakta, hatalı veya bekleyen işlemler düzeltilebilmektedir. Site ile açıldığında withdraw, depozit veya negatif balance gibi sorunlar yaşanırken; şuan için nadiren sorun yaşandığı söylenebilir. Hala devam eden en büyük problem Bitcoin depozit işlemlerinin 6-8 konfirmasyona (hatta bazen 8-10) kadar uzun sürmesidir, bu da yaklaşık olarak 2-3 saat gibi bir süre sonra BTC’nin hesapta kullanılabilir hale gelmesi anlamına gelmektedir.

42Coin, AlphaCoin, AmericanCoin, AndroidsTokensV2, AnonCoin, Argentum, AsicCoin, AuroraCoin, BatCoin, BattleCoin, BBQCoin, Benjamins, Betacoin, BitBar, BitCoin, BitGem, Bitshares PTS, BlackCoin, BottleCaps, ByteCoin, CACHeCoin, CashCoin, CasinoCoin, CatCoin, CHNCoin, CinniCoin, ColossusCoin, CommunityCoin, Continuumcoin, CopperBars, CopperLark, Cosmoscoin, CraftCoin, CryptoBuck, CryptogenicBullion, DamaCoin, DarkCoin, DevCoin, Diamond, Digibyte, DigitalCoin, Dogecoin, Doubloons, EarthCoin, Einsteinium, ElaCoin, ElephantCoin, eMark, Emerald, ExeCoin, EZCoin, FastCoin, FeatherCoin, FedoraCoin, FireflyCoin, FlappyCoin, FlorinCoin, FlutterCoin, Franko, FreiCoin, Galaxycoin, GameCoin, Globalcoin, GoldCoin, GrandCoin, HeavyCoin, HoboNickels, InfiniteCoin, InfiniteCoin, IXCoin, JouleCoin, JunkCoin, KarmaCoin, KittehCoin, KlondikeCoin, KrugerCoin, LeafCoin, LiteCoin, LottoCoin, Lucky7Coin, LuckyCoin, LycanCoin, MasterCoin (Hydro), MaxCoin, MazaCoin, MegaCoin, MemeCoin, MinCoin, MintCoin, MoonCoin, MurrayCoin, NameCoin, NanoToken, NeoCoin, Netcoin, Nibble, NoirBits, NovaCoin, Nxt, NyanCoin, OpenSourceCoin, Orbitcoin, PayCoin, Peercoin, PhilosopherStone, PhoenixCoin, PotCoin, PrimeCoin, Quark, RabbitCoin, RedCoin, ReddCoin, RonPaulCoin, RoyalCoin, SaturnCoin, SecureCoin, SexCoin, SmartCoin, SpainCoin, Spots, StableCoin, StarCoin, TagCoin, TakCoin, TekCoin, TerraCoin, Tickets, TigerCoin, UltraCoin, Unobtanium, VertCoin, WhiteCoin, WorldCoin, XenCoin, YaCoin, YBCoin, ZcCoin, ZedCoin, ZeitCoin, ZetaCoin.
 

MCXNOW: Avustralya tabanlı şirketin kapsamında aşağıda belirttiğimiz 9 altcoin bulunmaktadır. Bitcoin withdraw ücreti: 0,001 BTC’dir ve gönderim şifresi giriş şifresi ile aynıdır, mail ile onaylama veya diğer şifre ile gönderme gibi bir uygulama yoktur; fakat istenirse güvenliği arttırmak için 2FA kullanılabilir. Exchange işlem ücreti tüm coinler için %0,25’dir ve Bitcoin depozit işlemleri 3 konfirmasyondan sonra hesaba yansımaktadır. Sitede problem çok nadiren yaşanmakla birlikte, sorun yaşandığında geri dönüş yapılmadığından, mail ile iletişime geçmenin bir faydası olmuyor. Sorunun çözümü için Realsolid kullanıcı adlı kişiyle iletişime geçilmesi gerekiyor; kendisi sitenin admini ve genelde sitenin chat kutucuğundan veya IRC’den canlı destek verebiliyor. Bu anti profesyonel bir yaklaşım olarak görülse de, tüm problemler ancak bu şekilde çözülebiliyor.

LiteCoin, PrimeCoin, PeerCoin, FeatherCoin, MaxCoin, MinCoin, SolidCoin, WorldCoin, CopperLark.
loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Yorumlar 2

  1. Yararlı bir yazı olduğu görüşündeyim çünkü ben BTC-E’yi tercih edene kadar çok ayrıntılı bir yazı görememiştim. BTC-E kullanım açısından çok basit, fiyatları diğer sitelere göre daha rahat takip edebiliyorum ancak ticketlara cevap alamadığım bir dönem oldu. Müşteri hizmetleri çok zayıf gene de kullanmaya devam ediyorum.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin ve Altcoin Borsaları

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video