x

Bitcoin Takasında TL En çok İşlem Yapılan Para Birimleri Arasında


Bitkapital

Bravenewcoin fiyat indeksine göre, Bitcoin takasında kullanılan Türk Lirası, dünya genelinde en çok işlem hacmine sahip para birimleri arasında yer alıyor. Fiyat indeksinde ayrıca BTC/TL paritesi BTCTurk verilerine göre detaylı bir şekilde inceleniyor. Türk Lirası Fiyat indeksine buradan ulaşabilirsiniz.

Sıralama, para birimleri üzerinden gerçekleştirilen işlem hacmine göre yapılırken, TL için ilk 3 sıranın hemen ardında yer almanın  zor olmadığı da dikkatleri çekiyor. Hacimli bir günde Türk Lirası dünya genelinde Euro’nun hemen ardından 4. sırada yer alabilir. Buna ek olarak, Türkiye’de TL üzerinden hizmet veren Takascoin ve Koinim borsaları da indekse eklenirse, Türk Lirası en çok işlem yapılan para birimleri arasında her zaman ilk 5’te yer alabilir.

Indekse göre, dünyada en çok işlem hacmine sahip para birimleri, Yuan, Dolar ve Euro olarak sıralanırken Türk Lirası ise son 24 saate göre 9. sırada yer alıyor. Devam eden sıralama ise şu şekilde:

brave11

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin Takasında TL En çok İşlem Yapılan Para Birimleri Arasında

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video