x

Bitcoin Sosyal Ağ Zapchain Yatırım Almaya Devam Ediyor


Bitkapital

Bitcoin destekli sosyal medya platformu Zapchain‘e yapılan yatırımlar 350.000 dolara yükseldi. Şirket ayrıca Coinbase partnerliğinde yeni bir dijital ürün girişimi başlatıyor.

Söz konusu para Draper Fisher Jurvetson (DFJ) ortaklarından iş adamı Tim Draper, Boost VC CEO’su Adam Draper ve Boost Bitcoin Fund tarafından karşılandı.

Zapchain başkanı Dan Cawrey’e göre fonlar sitenin içerik yaratıcısı ve üye sayısının artışı için harcanıyor.

Tim Draper bir demecinde şunları söylüyor: “Zapchain’e yatırım yapmak istememin nedeni sitenin Bitcoin’i en iyi şekilde kullanmaya imkan sağladığını görmem oldu. Blockchain’in banka anlaşmazlığı olmaksızın gazeteciler ve diğer medya organlarına mikro ödemeler yaptığını göreceğimiz için oldukça heyecanlıyım.”

Sitenin Coinbase ile ortaklığı kullanıcılarına Bitcoin alıp satmanın yanı sıra dijital ürün alım-satımı fırsatını da sunacak. Örneğin stüdyo sanatçısı Talib Kweli son albümü Indie 500’ün ve diğer şarkılarının satışını site üzerinden yapacak. Kweli, Bitcoin teknolojisinin müzisyenler ve müzik piyasası için yeni bir fırsat olacağını düşünüyor: “Sevdiğimiz müziği yapmak ve dinleyicilerimize müziğimizi farklı platformlarda ulaştırmak istiyoruz.”

Bunun yanı sıra Zapchain kullanıcılarını bir yenilikle tanıştırıyor. Buna göre kullanıcılar sitedeki içerik sağlayıcılarına, tartışma başlatanlara, ürün satıcıları ve servis sağlayıcılarına Bitcoin ile teşvik amaçlı mikro ödemeler yapabilecek.

loading...
müzik delisi, kaset/film arşivcisi, koleksiyoner, sinefili. edebiyat, dilbilim, bitcoin ve kripto para meraklısı.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin Sosyal Ağ Zapchain Yatırım Almaya Devam Ediyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video