x

Bitcoin Şehri: Arnhem


Mayıs 2014 tarihinde Hollanda’nın Arnhem şehrinde açılan, “Bitcoin City” olarak adlandırılan bölgeye ilgi giderek büyüyor. Bununla birlikte, bölgede Bitcoin kabul eden cafe, restoran ve mağazaların sayısı da artıyor. Bitcoin meraklıları tarafından 15 işletmeyle başlatılan proje, şu anda 30 işletmeyle devam ediyor.

Bitcoin City Arnhem projesinin amacının, yerel işletmeleri Bitcoin ile buluşturarak kripto paraların yoğun kullanılmasını sağlayan bir atmosfer yaratmak olduğu belirtiliyor. Amsterdam’a bir saatlik mesafede bulunan Arnhem, dünyada Bitcoin’in işletmeler tarafından kullanıldığı en yoğun bölge olarak gösteriliyor.

2

Bitcoin City’de eğlence mekanları dışında, bisiklet kiralama veya bir marketten alış veriş yapma gibi bir çok seçenek, kredi kartı veya nakit para olmaksızın Bitcoin ile hizmete sunuluyor. Başlangıçta dikkat çekmek için bir günlük bir organizasyon olarak başlayan proje, yoğun ilgi ve yerel halkın desteği ile başarıya ulaşmış; bu nedenle uygulamanın sürekli olarak devam etmesi yönünde karar alınmıştır. İşletmeler ise, Bitcoin’in kredi kartları gibi ek giderleri olmamasının kendi yararlarına olduğunu ve yeni ödeme sistemi olarak kriptolarla devam edebileceklerini belirtiyorlar.

Kaynak: cointelegraph

Bitkapital
loading...
Sevinç Koçkaya Eroğlu

Elektronik ve Haberleşme Mühendisi, evinde Bitcoin madenciliği yapıyor, yurt dışında yaşıyor, hobileri gastronomi ve seyahat, hayvan dostu.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin Şehri: Arnhem

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video