x

Blockchain Teknolojisi ile Yapılabileceklerin Sınırı Yok


Bitkapital

Merkezisizleştirilmiş bir dijital para olarak Bitcoin’in varlığı ve yaşamına devam etmesi Blockchain olarak tanımlanan teknolojiye bağlı. Bitcoin’de ve diğer kripto paralarda; onaylama, kayıt tutma, güvenlik ve güvenilir bir tarafa olan ihtiyacın kalmaması gibi her şey tamamen Blockchain teknolojisiyle oluşturulmuştur.

Günümüzde artık sadece kripto para altyapısı olmaktan çıkan Blockchain, bugün bir çok farklı sektörde kullanılmaya başlayarak girişimciler tarafından test ediliyor. Bu bağlamda makalede Blockchain Teknolojisi ile yapılabilecek uygulamalar ve sistemler incelenecektir.

Bankalar-ve-BankacılıkBankacılık: Bankalar parayı saklama ve güvenli transferlerin yapılabilmesi için günümüzde hayati önem taşıyor. Fakat gelişen teknoloji ve artan insan ihtiyaçları ile birlikte geleneksel yöntemlerden artık yavaş yavaş uzaklaşmaya başlıyoruz. İşte bu noktada güvenli, hızlı ve ucuz kullanımıyla bankaların yardımına Blockchain teknolojisi koşacak ve bankacılık sistemlerini kökünden değiştirecek. Aslında değiştirmeye çoktan başladı bile, bugün bir çok banka Blockchain teknolojilerini araştırıyor ve geliştirilmesi içi yatırım yapıyor.

loading...
Kriptoekonomist, filatelist, kütüphaneci, akademisyen, e-kaynaklar ve veritabanı uzmanı, kripto para yatırımcısı, girişimci, yazar, editör..

Yorumlar 4

  1. Güzel bir yazı olmuş. Smart contracts ve Internet of Things araştırmak istediğim bir konu. Bunlarla ilgili türkçe bir yazı diziniz yada bana önerebileceğiniz ingilizce bir kaynak varmı?

Bir Cevap Yazın

Blockchain Teknolojisi ile Yapılabileceklerin Sınırı Yok

1 / 20Sonraki

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video