x

Bitcoin Ödemelerinde POS Makineleri Devreye Giriyor


Bitkapital

Bitcoin ve kripto para ödemelerinin POS cihazlarıyla yapılabilmesini sağlayacak yeni proje Bitpay ve Ingenico işbirliğiyle Barcelona’da yapılan Blockchain haftasında duyuruldu. Ingenico terminal ICT250 adlı cihaz Bitcoin ödemelerini kolayca gerçekleşmesini sağlıyor.

Bu yeni teknolojiyle birlikte Ingenico terminallerinden ürünlerin satışı çevrimdışı olarak yapılabilecek. Bitpay hali hazırda dünya çapında 100,000’den fazla e-ticaret şirketine Bitcoin ile ödeme almalarını sağlıyor ve yıllık 100 milyonlarca dolar değerinde işlem yapıyor.

Bu yeni gelişme, mağaza veya dükkan olarak geleneksel yollarla hizmet veren tüm firmaların kolayca kripto para kabul edebilmesini sağlayacak. Böylelikle Bitcoin ve diğer kripto paraların yaygınlaşması hızlanacak.

Dünyada Bitcoin kabul eden geleneksel mağaza ve dükkanlar bulunuyor; fakat bu cihaz ile tüm işlemlerin daha güvenli, hızlı ve basit bir şekilde yapılabilmesi hedefleniyor.

pos1

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin Ödemelerinde POS Makineleri Devreye Giriyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video