x

Bitcoin Mobil Teknolojiler Üzerinde Gelişimini Sürdürüyor


Bitkapital

Bitcoin ve kripto para teknolojileri hızla gelişirken, blockchain teknolojisi her alanda faaliyet gösterebileceğini kanıtlamaya devam ediyor. Mobil teknolojilerle Bitcoin arasında oldukça yakın bir akrabalık bulunuyor. Bu akrabalık bağı piyasaya sürülen uygulamalarla birlikte her geçen gün biraz daha büyüyor.

Mobil teknolojilerle Bitcoin arasındaki bağlılığı kanıtlayan ve mobil uygulamaların yarattığı devasa ekonomiyi gören bitSIM’den bahsedelim. bitSIM cep telefonlarına takılabilen bildiğimiz sim kartların bir türevi olarak geliştirilmiş. Mevcut mobil altyapıya uygun bir şekilde geliştirilen bitSIM, Bitcoin ve Blockchain hizmetlerini geliştirmek ve piyasaya sunmak için yeni jenerasyon ödeme sağlayıcılarına, müşterilere ve geliştiricilere yeni bir keşif noktası sunuyor.

bitSIM kısaca, Javacard tabanlı akıllı bir anahtar olarak geliştirilmiş ve bireysel müşterilere Bitcoin private key’lerini bağımsız SIM anahtarı altında güvenli bir şekilde saklama ve Bitcoin transfer etme olanağı sunuyor. Bu bağlamda şirketin sloganı da şu şekilde: “Bitcoin ve Blockchain; herkese, her yerde, her telefona ve her zaman”. 

Bitcoin ve kripto paraların kullanımı zaten oldukça basit, bunu daha da basite indirmek ve kriptoları hayatımıza tamamen entegre etmek için çoğu zaman bu tür sistemler karşımıza çıkıyor. bitSIM’in göreceği ilgiyi veya yapacağı etkiyi merakla takip edeceğiz.

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin Mobil Teknolojiler Üzerinde Gelişimini Sürdürüyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video