x

Bitcoin Mobil Ödemelerden Daha Güvenli


Bitkapital

ABD’de yapılan bir anket çalışması, Bitcoin ile ödeme yapmanın mobil uygulamalarla ödeme yapmaktan daha güvenli olduğunu ortaya çıkardı.

Geçtiğimiz günlerde Chicago merkezli  halkla ilişkiler şirketi Walker Sands Communications tarafından hazırlanan ve ödeme işlemlerinin müşteri davranışlarına etkisi üzerine yapılan bir anket çalışması ilginç sonuçlar ortaya koyuyor. Çalışma kapsamında 1400 kişiye yapılan ankette, katılımcıların %3’ü Bitcoin’in en güvenli ödeme yöntemi olduğunu, %1’inin ise mobil cüzdan ya da telefon uygulamalarının en güvenilir yöntem olduğunu düşünüklerini ortaya çıkardı. Her ne kadar Bitcoin üst sıralarda yer almasa da, kripto paraların en azından ABD’li kullanıcıların %3’ünün kalbini kazanmış diyebiliriz.

Anket sonucuna göre tam sıralama şu şekilde: %55 nakit para, %22 kredi kartı, %18 debit kart, %3 Bitcoin, %2 çek ve son olarak %1 mobil ödeme uygulamaları.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin Mobil Ödemelerden Daha Güvenli

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video