x

Bitcoin Madencilik Şirketi Halka Arz Ediliyor


Bitkapital

Avustralya’da bulunan Bitcoin madencilik şirketi Bitcoin Group,  Avustralya Menkul Kıymetler Borsası(ASX)‘e 100 milyon hisse ile katılacağını açıkladı. İşlemler 11 Kasım’ da başlayacak.

Bitcoin Grup, Avustralya’nın en büyük madencilik operatörlerinden biri ve günde yaklaşık 135,000 transfer onaylayarak küresel Blockchain ağına önemli bir katkı sunuyor.

Şirketin resmi websitesine göre, Çin’nin 6 şehrinde ve İzlanda’da Bitcoin madenciliği yapan Bitcoin Grup’un günlük kazancı 62 BTC. Bu rakam tüm dünyada üretilen Bitcoin piyasasının %1.57’sine denk geliyor.

Bitcoin Grubun 20 centlik hissenin satışından 20 milyon$’lık kazanç planı ilk kez duyurulmadı. Geçen yıl da Ekim ayı başlarında şirketin halka arza edilmesini planlanmıştı, fakat gerçekleşmemişti.

Şubat 2015’de Avustralya Menkul Kıymetler Borsası ve Yatırım Komisyonu, resmi başvuru yapılmadan Bitcoin Grup’un halka arzı ilan etmesini durdurmuştu. Çünkü firma weChat üzerinde haberleri ve önemli belgeleri paylaşmıştı.

Şimdiki durumda ise Bitcoin Grup’un halka arz başvurusu 29 Haziran 2015’de Avustralya Menkul Kıymetler Borsası ve Yatırım Komisyonuna bildirdiği görülüyor.

Hisse satışından gelecek 20 milyon doların 18 milyonunun Bitcoin madencilik donanımına yeni yatırım olarak harcanması ve 2 milyon dolarının da genel işletme giderleri için harcanması planlanıyor. Eğer halka arz başarılı olursa, şirket günlük kazancını 374 BTC ile 551 BTC arasında bir rakama çıkaracak.

loading...
Elektronik ve Haberleşme Mühendisi, evinde Bitcoin madenciliği yapıyor, yurt dışında yaşıyor, hobileri gastronomi ve seyahat, hayvan dostu.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin Madencilik Şirketi Halka Arz Ediliyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video