x

Bitcoin Madencilik Firması KnCMiner İflasını Açıkladı


Bitkapital

Accel ve Creandum gibi yatırımcılardan toplam 32 milyon dolar girişim fonu alan İsveçli bitcoin madencilik startup’ı KnCMiner iflas ettiğini açıkladı.

2013’te kurulan ve sektörün en hızlı büyüyen madencilik firmalarından biri olan, ancak son zamanlarda müşteri yönelimli madencilik ürünleri sebebiyle eleştiri oklarının hedefi haline gelen KnC’nin iflası ve tasfiye edilmesi firma için yeni bir dönemi başlatıyor.

Mayıs başlarında İsveç mahkemesi Titan (alternatif kripto paraların madenini yapmak için tasarlanmış bir donanımsal ürün) davasında KnCMiner lehine karar vermişti. KnC Miner CEO’su Sam Cole Titan davası ile iflas dosyasının arasında hiçbir bağlantı olmadığını belirtirken iflasın ana sebebinin Temmuz ortalarında bitcoin madencilik ödülünün 25 BTC’den 12.5 BTC’ye düşecek olması olduğunu iddia etti:

“Ödül düşünce masrafımız piyasa fiyatının üzerinde olacak. Şu anda piyasa değeri yaklaşık olarak 480 dolar. Sabit masrafları da dahil edersek Temmuz’dan sonra masrafımız 480 doların üstünde olacak ve borçlarımızın toplamı çok yüksek miktarlarda olacak.”

Cole sözlerine iflas kararının ödül düşüşü yaşandığında firmanın fonlarının erimesini önlemek amacıyla alındığını ekledi. İflasın ardından KnCMiner’ı da kapsayan KnCGroup şemsiyesi altındaki şirketler grubu Nils Åberg’in kontrolüne geçti.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin Madencilik Firması KnCMiner İflasını Açıkladı

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video