x

Bitcoin madenciliğinde ucuz elektrik yarışı


Bitkapital

Madencilik için ucuz elektrik sağlayabilen tüm şirketler diğerlerine kıyasla bir adım önde oluyor. Bu anlamda, cointelegraph haberine göre, kripto para madencileri için ucuz elektrik sağlayarak hosting hizmeti vermeyi planlayan ASICSPACE Washington Wenatchee’de kuruluyor.

ASICSPACE, madencilik cihazları için tasarlanmış ve inşa edilmiş bir veri merkezine sahip ve ayrıca bölgede elektrik üreten 5 büyük baraja yakın konumda bulunuyor ve bu sayede ucuz elektrik sağlayabiliyor.

Veri merkezinin barajlara yakınlığının yanı sıra, cihazların soğutulması için doğal iklimlendirme sağlayacak uygun bir ortamda konumlandırıldığı belirtiliyor. Merkezin kurumsal ve bireysel müşteriler için ulusal ortalamanın altında bir elektrik ücretiyle Ocak 2015’te kullanıma açılması planlanıyor.

İzlanda ve Estonya’da elektrik ücretinin düşüklüğü ve soğutma masraflarının olmamasından dolayı bir çok firmanın bu bölgelerde yatırım yaptığını önceki yazılarımızda ifade etmiştik. Sonuç olarak, Türkiye’de bu alana yatırım yapmayı planlayanların, ucuz elektriğin sağlanabileceği (santrallere yakın konum) ve doğal iklimlendirmenin (doğal soğuk hava akımı) bulunabileceği ortamları tercih etmeleri karlılık bakımından oldukça önemlidir.

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin madenciliğinde ucuz elektrik yarışı

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video