x

Bitcoin kabulüne başlayan büyük şirketler


Bitkapital

E-ticaret’te uluslararası lojistik çözümleri sunan Bongo International, yaptığı açıklamada Bitcoin kabulüne başlayacağını duyurdu. Şirketin teknoloji birim şefi Federica Lara’ya göre, alternatif ödeme sistemi olarak Bitcoin kullanmanın kendilerine bir çok avantaj sunacağını belirtiyor.

Bitcoin servis sağlayıcısı Bitpay, Warner Bros Records ile işbirliği yaparak, Amerikan Heavy Metal grubu Mastodon‘un yeni albümü için satışların Bitcoin ile yapılacağını duyurdu. Albüm mastodonrocks.com/bitcoin adresi üzerinden satın alınabilecek. Bitpay yetkilileri, Warner Bros şirketiyle çalışmanın kendileri için bir onur olduğunu belirterek, ileride daha fazla işbirliği içerisinde olmak istediklerini ifade ediyorlar.

Dünya çapında hizmet veren büyük seyahat acentalarından Expedia, tüm otel rezervasyonları için Bitcoin kabul etmeye başlayacağını açıkladı. Şirketin başkan yardımcısı Michael Gulmann’a göre, deneme amaçlı olarak yalnızca otel rezervasyonları için kullanılacak olan Bitcoin, başarılı bulunduğu takdirde uçuş ve tüm diğer ürünler için de kullanılabilecek.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin kabulüne başlayan büyük şirketler

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video