x

Bitcoin Gold Ağına DDoS Saldırıları Yapıldı


Bitcoin Gold Bitcoin Cash’in ardından bitcoin tarihindeki 2. fork oldu. Bitcoin Gold’un sahaya inişi Bitcoin Cash kadar ses getirmese dahi kripto para için bu süreç oldukça sancılı oldu.

Bitcoin Gold’un amacının “madenciliği tekrar merkezsiz yapmak” olduğu açıklandı. Bir diğer deyişle sıradan madencilerin kendi bilgisayarıyla madencilik yapabilmesi için Bitcoin Gold geliştirildi. Ancak şu bir gerçek ki Bitcoin Gold’un piyasada bitcoin’in yerini almasına ihtimal dahi verilmiyor. Bitcoin Gold, fork veya zincir ayrılmasından ziyade air-drop olarak tanımlanıyor. Hal böyle olunca Bitcoin Gold’un gün yüzüne çıkması piyasada yaprak kıpırdatmadı.

DDoS saldırıları

Bitcoin Gold’un zincirden ayrıldığı sırada atılan bir tweet ile Bitcoin Gold camiası bilgilendirildi. Bitcoin Gold’un resmi hesabından atılan tweet’te büyük çaplı DDoS saldırılarından bahsedilerek sorunu çözmek için çalışmalara başlandığı aktarıldı.

“Bulut sitemize DDoS saldırıları yapılıyor. Dakika başı 10 milyon istek. Tüm IP’leri engellemek için gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Kısa zamanda her şey eski düzenine dönecek!”

Bir süre sonra hesaptan yapılan duyuruda saldırıların kontrol edildiği, ancak sitenin sorunsuz bir şekilde çalışması için biraz daha zamana ihtiyaç duyulduğu bildirildi.

Bitcoin Gold’un geleceği

Teoride fork olarak anılmasına rağmen Bitcoin Gold, fork’a giden bir para biriminin özelliklerini taşımaktan oldukça uzak ve işleyişinde şimdiden bazı sıkıntılar mevcut. Bitcoin Gold ekibi sorunların tamamıyla çözüleceği tarih olarak 1 Kasım’ı işaret etti. Bu tarih aynı zamanda bitcoin sahiplerinin hesaplarına aynı miktarda Bitcoin Gold’un aktarılacağı gün. Borsaların çoğunluğu Bitcoin Gold’u desteklemese de hesaplara geçecek paradan ötürü Bitcoin Gold’a az da olsa ilgi duyuluyor.

Kaynak: Cointelegraph

Bitkapital
loading...
Serhat Ant

müzik delisi, kaset/film arşivcisi, koleksiyoner, sinefili. edebiyat, dilbilim, bitcoin ve kripto para meraklısı.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin Gold Ağına DDoS Saldırıları Yapıldı

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video