x

Bitcoin Foundation’da Neler Oluyor?


Bitkapital

Günümüzde Bitcoin protokolünün geliştirilmesinde rol sahibi ve neredeyse Bitcoin ile ilgili pek çok önemli kararda merkezi karar mercii niteliğinde olduğu varsayılan, fakat aslında pek de öyle olmayan Bitcoin Vakfı, yani Bitcoin Foundation’un başı büyük dertte gibi gözüküyor.

Kafakutu.com haberine göre; Vakfın üyelerinden Olivier Janssens, Bitcoin Foundation’ın tamamen iflas etmiş durumda olduğunu ve çalışanların %90’ının işten çıkarıldığını belirtiyor. Şu an gelirleri giderlerini karşılamakta yetersiz kalan vakıf daha fazla para toplamak için Bitcoin protokolünün geliştirilmesine ağırlık vererek bu şekilde lobi yapmaya karar vermiş durumda fakat bu çabayla bile istedikleri meblağlara ulaşamadıkları için sıkıntı giderek büyüyecek gibi gözüküyor.

Bu şartlarda Bitcoin Foundation’un Bitcoin’in geliştirilmesi için developer çalıştıracak maddi imkanı kalmadığı gibi, kendi içinde de güç mücadelesine düşen vakıf üyeleri yüzünden şu an dağılma aşamasına geldiği yine Olivier Janssens’in yaptığı açıklamada ortaya çıkan kilit noktaladan.

Janssens, kendi tabiriyle Bitcoin Foundation gibi merkezi kuruluşların Bitcoin’in özündeki mantığa aykırı olduğunu ve şimdi kendisi gibi düşünen insanların çabaları ve yardımlarıyla sadece Bitcoin protokolünün geliştirilmesi için faaliyet gösterecek başka bir yapı kurmaya hazırlandıklarını belirtti.

Önümüzdeki günlerde neler olacak bilinmez; ama Bitcoin dünyası bu gelen haberle oldukça şaşkınlığa sürüklenmiş gibi şüphesiz ki…

Kaynak: Kafakutu.com

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin Foundation’da Neler Oluyor?

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video