x

Bitcoin Fiyatı 1000 Doların Altında


Bitkapital

Hard Fork konusu dolayısıyla Bitcoin’e desteğin azalmasının doğal sonucu olarak Bitcoin’in fiyatı giderek düşüyor. Dijital para, bu hafta 1000 dolar seviyesinin altını gördü.

CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi verilerine göre Cuma günü ortalama 1030 dolar seviyelerinden işlem gören Bitcoin’in fiyatı gün içinde 60 dolar düşüşle 970 dolar seviyelerine geriledi. Cuma günü içinde ise en fazla 1032 seviyesi görülürken ortalama fiyat 1000 doların altı seviyelerde dolandı.

Bitcoin fiyatı geçen hafta sonu da 1000 dolar seviyelerinin altını görmüş ve 947 dolara kadar düşmüştü ancak bir gün sonra tekrar normal seviyelere yükseldi. Perşembe günü ise fiyat 1115 dolar seviyesine geri dönerek umut verse de tekrar düşmekten kurtulamadı.

Fiyatın düşmesinde önemli bir faktörün iki ayrı blockchain’le sonuçlanacak bitcoin hard fork’una dair artan endişeler olduğu düşünülüyor. Artan satış baskısı bitcoin değerinin önümüzdeki günlerde daha da düşmesine yol açabilir.

Bunun yanı sıra, verilere göre son 3 günde alış emrinden daha çok satış emri verilmiş durumda. Dün itibariyle satış işlemleri toplam işlemlerin yüzde 53’ünü oluşturdu. Kriptopara borsası Bitfinex’te de işlemlerin yüzde 55’i satışlardan oluşuyordu.

Mart ortası itibariyle bitcoin fiyatı toplamda bir ay süreyle 1000 doların üstünde kaldı. Bu, bitcoin tarihinde bu fiyatın üzerinde seyreden en uzun süre olarak kayıtlara geçiyor. Yazının yayına girdiği saat itibariyle ise Bitcoin fiyatı 970 seviyelerinden işlem görüyor.

loading...
müzik delisi, kaset/film arşivcisi, koleksiyoner, sinefili. edebiyat, dilbilim, bitcoin ve kripto para meraklısı.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin Fiyatı 1000 Doların Altında

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video