x

Bitcoin Exchange Sitesi CAVIRTEX Kapanıyor


Bitkapital

Bitcoin exchange sitelerinde yaşanan güvenlik problemleri son zamanlarda oldukça fazla gündeme geldi. Bazı sitelerden milyonlarca dolar para çalınırken bazıları ise siber saldırılara maruz kalmıştı. Bu sorunları aktif olarak yaşayan Kanadalı exchange şirketi CAVIRTEX, 17 Şubat’ta yaptığı açıklamada Mart ayında tüm operasyonlarını sonlandıracağını belirtiyor.

CAVIRTEX’te 20 Mart tarihinde tüm alım-satım işlemleri durdurulacak ve 25 Mart’a kadar tüm kullanıcılar withdraw işlemlerini yapabilecek, bu tarihten itibaren ise site tamamen kapatılacak. Resmi açıklamada ayrıca mevcut kullanıcıların bazı güvenlik sorunlarından dolayı CAVIRTEX hesaplarına girerek şifrelerini değiştirmeleri gerektiği belirtiliyor.

Eğer Bitcoin ve kripto paralarla ilgili exchange şirketlerinin yaşadığı güvenlik sorunları bu şekilde devam ederse, yakın zamanda bir çok site daha kepenk kapatabilir. Umarız BitLicense ve CCSS gibi çalışmalar yaşanan güvenlik problemlerine cevap verecektir.

Resmi açıklama:

cavirtex

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin Exchange Sitesi CAVIRTEX Kapanıyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video