x

Bitcoin Debit Kart Geliştirildi


Bitkapital

Bitcoin exchange şirketi Bitcoin-Wave, tüm işlemleri daha hızlı yapabilmek için Bitcoin Debit Kart geliştirdi. Şirket, Visa ağında çalışabilen Bitcoin ödeme kartı sunuyor. Bitcoin-Wave yöneticisi G. Heni; işlem sürelerinin, onay bekleyen çekim süreci, bankalar arasındaki gecikmeler ve hafta sonları işlem yapılamama gibi sorunlardan dolayı çok uzun olduğunu ve Bitcoin debit kart ile bu problemlere çözüm sunabileceklerini belirtiyor.

Oluşturulan debit kart ile para çekme işlemleri anında gerçekleşecek ve kullanıcılar bu kartı dünyanın herhangi bir yerinde aynı kredi kartı gibi kullanabilecek. Ayrıca Bitcoin-Wave’in uzun vade planları arasında para çekim işlemlerinde kullanılan banka havalelerini tamamen kaldırmak ve bu işlemleri yalnızca debit kartlar üzerinden gerçekleştirmek yer alıyor.

Bitcoin-Wave sisteminde onaylı olan kullanıcılar debit kartlarla günlük €15.000 harcama ve €620 nakit çekim işlemi yapabilecek. İşlem ücretlerinin ise aşağıdaki gibi olması planlanıyor.

Euro bölgesindeki işlemler:

  • Para gönderme-alma ve harcama yapma: ücretsiz
  • ATM’den para çekme: 2 Euro

Euro bölgesi dışındaki işlemler:

  • Para gönderme-alma ve harcama yapma: %2,5
  • ATM’den para çekme: 2 Euro + %2,5

Kaynak: Cointelegraph

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin Debit Kart Geliştirildi

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video