x

Bitcoin Biriktirme Uygulaması


Bitkapital

Bu yazımızda kripto para dünyası için enteresan bir uygulama olan Lawnmower‘dan bahsedeceğiz. Lawnmower sizin için Bitcoin yatırımı yapan bir uygulama; sistem, yaptığınız her alışverişte kalan para üstü kadar, otomatik olarak ve haberiniz olmadan Bitcoin satın alıyor.

lawnÖrneğin, bir kahve içtiğiniz ve kredi kartınızla 3,65 dolarlık bir ödeme yaptınız. Lawnmower bu ödemenizi 4 dolara yuvarlayarak sizin için 0.35 dolarlık Bitcoin satın alıyor. Böylece, alışverişlerden kalan, para üstü olarak nitelendirebileceğimiz bozuk paralarla, Bitcoin yatırımı yapmış oluyorsunuz ve bu her alışveriş için geçerli oluyor. Sonuç olarak, ay sonunda veya yıl sonunda hesabınızda kayda değer bir miktar Bitcoin biriktirmiş oluyorsunuz.

Uygulama alışveriş yaptığınızı nasıl biliyor? Lawnmower, kredi kartı veya debit kartlar üzerinde yaptığınız işlemleri izliyor (buna izin vermeniz gerekiyor) ve alışverişlerinizden kalan 1 dolar altı para üstleriyle Coinbase’de ki hesabınızdan Bitcoin satın alıyor. Kullanıcı istediği an Coinbase hesabına girip biriken Bitcoin’leri görebiliyor.

İlginç bulduğumuz bu uygulamaya (IOS cihazlar için) buradan ulaşabilirsiniz.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin Biriktirme Uygulaması

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video