x

Bitcoin ATM’leri Hızla Yaygınlaşıyor


Kriptopara dünyasında sadece 1 yıllık geçmişi olan Bitcoin ATM’leri  hızla yaygınlaşıyor. Geçtiğimiz 2013 yılı Mayıs ayı içerisinde ilk defa tanıtımı yapılan Bitcoin ATM’leri bir çok farklı firma tarafından dünyanın çeşitli bölgelerinde üretiliyor.

Coindesk tarafından sıkı şekilde takip edilen ATM gelişimi dünyanın her yerindeki Bitcoin meraklıları tarafından da sürekli olarak güncelleniyor. Şu anda dünyanın farklı yerlerinde faal olarak çalışan ATM sayısının 50 nin üzerinde olduğu görülüyor.

ABD nin çeşitli bölgelerinde 16, AB ülkelerinde16, Uzakdoğu’da 9, Avusturalya’da 5 adet ATM  Bitcoin kullanıcılarına hizmet veriyor.

Bir dönem Türkiye’de Atatürk Havaalanında bulunan ATM nin şu sıralar çalışmadığı bilgisi de bu haritada yer alıyor. Haritaya ulaşmak ve bildiğiniz ATM’leri haritaya işletmek için tıklayınız.

Sadece 1 yıl içerisinde bu kadar hızlı bir yayılım gösteren ATM’lerin önümüzdeki yıl Mayıs ayında dünyanın her yerinde ve mutlaka Türkiye’de de yerini alacağını ve sayısının en az 200 e ulaşacağını düşünüyoruz. Çünkü şu anda bile sadece Kriptopara ve özellikle Bitcoin ATM’si üreten firma sayısı 20 yi bulmak üzere. Bu hızlı gelişimin önümüzdeki yıllarda Bitcoin ve kriptopara kullanımının nasıl artacağını gösteren bir işaret olduğu açıktır.

Kaynak: Coindesk

coinatmmap

Bitkapital
loading...
Coin Türk

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin ATM’leri Hızla Yaygınlaşıyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video