x

Bitcoin $300 Barajını Aştı! Yükseliş Devam Ediyor


Bitkapital

2015 yılının başından beri son 7 aydır 200 USD seviyelerinde gezen Bitcoin, yedi aylık aradan sonra bugün 300 dolar barajını aştı. Yaz dönemine girilmesine rağmen, beklentilerin aksine Bitcoin son on gündür yükseliş trendine girdi ve çıkış ivmesi halen sürüyor.

Uluslararası borsalarda 1 bitcoin; Bitfinex’de 309, Bitstamp’ta 310 ve Btc-e’de 305 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in yoğun ilgi gördüğü Çin borsalarında ise 2000 Yuan barajı zorlanıyor, en yüksek hacimli Çin borsalarında şu an itibariyle 1965 Yuan seviyelerinden işlem gerçekleştiriliyor. Türk Lirası ile işlem yapılan BTCTürk’te şu anda 1 bitcoin 840 TL’den işlem görüyor.

Hafta sonu olması itibariyle borsalardaki işlem hacimlerinin yüksek olmaması göze çarpıyor. Öte yandan yarın mesai saatinin başlamasıyla bankalar vasıtasıyla borsalara para yatırılabilecek olması, yeni alım dalgalarını beraberinde getirebilir. Her şeye rağmen ani çıkış ivmelerinde yatırımcıların dikkatli davranmalarında fayda görüyoruz.

btc-ee

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin $300 Barajını Aştı! Yükseliş Devam Ediyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video