x

Bitcoin 15 Yıl İçinde Dünyanın En Büyük Altıncı Rezerv Para Birimi Olacak


Bitkapital

Magister Advisors’ın yaptığı araştırmaya göre Bitcoin 15 yıl içinde dünyanın en büyük altıncı rezerv para birimi olacak.

Londra ve Silikon Vadisi çıkışlı teknoloji ve internet danışmanlık firması Magister Advisor’ın 30 farklı blockchain şirketiyle yaptığı görüşmelerde şirket yöneticilerinin çoğu Bitcoin’in 2030 yılına kadar tüm dünyada  en büyük altıncı rezerv para birimi olacağını ifade etti.

Magister Advisors ortaklarından Jeremy Millar  konuyla ilgili şunları söylüyor:

Bitcoin ve Blockhain ile artık yol ayrımına gelmiş durumdayız.  Bitcoin, bundan sonrası için geçerli bir para birimi olduğunu tüm dünyaya  kanıtladı.  Daha da önemlisi, Blockchain bundan sonra  finansal işlemlerde küresel bazda  bir numara olacaktır.  

Araştırmaya göre dünya ekonomisinde söz sahibi finansal kurumlarının, henüz tasarım aşamasında olsa da daha şimdiden bitcoin projeleri bulunuyor ve görünüşe bakılırsa  önümüzdeki 2 yıl içinde bu sektöre 1 milyar dolardan fazla  yatırım yapacaklar.

Araştırma ayrıca bitcoin’in yükselişi için büyüyen piyasaların gücüne ve mobil ödemelerin önemine dikkat çekiyor.  Millar sözlerine şunları ekliyor:

Her gün 2 milyon yeni akıllı telefon aktif hale geliyor,  bu yüzden özellikle yolsuzluğun yaygın olduğu gelişen ekonomiye sahip ülkelerde insanlar artık şu soruyu soruyor: Neden banka hesabı açayım?

loading...
müzik delisi, kaset/film arşivcisi, koleksiyoner, sinefili. edebiyat, dilbilim, bitcoin ve kripto para meraklısı.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin 15 Yıl İçinde Dünyanın En Büyük Altıncı Rezerv Para Birimi Olacak

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video