x

Bilgisayar Devi DELL Bitcoin İle Ödeme Kabul Edecek


Bitkapital

Dünya’nın en büyük uluslar arası bilgisayar markası olan DELL, Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladıklarını duyurdu. Duyurusunda “dijital satışlarda dijital para” sloganı kullanan Dell, şimdilik sadece ABD’de hizmete soktuğu ödeme sistemini zamanla tüm dünyada kullanılabilir hale getireceğini açıkladı.

Ödeme sistem sağlayıcısı olarak Coinbase ile anlaşan Dell, ödeme sisteminin mevcut sisteme entegrasyonunun sadece 12 günde tamamlandığını belirtti. Coinbase’den yapılan açıklamada “Dell ile kurduğumuz ortaklık sayesinde daha da büyüyoruz.” şeklinde oldu. Bu gelişme ile anlaşılıyor ki; ödeme sistem sağlayıcılarının Bitcoin ve mevcut sistem entegrasyonunda çok önemli bir yeri bulunuyor.

bitcoin-checkout-snapshot_5
Dell’in resmi sayfasındanalınan ve Bitcoin ile ödemelerin nasıl yapılacağını anlatan bir görsel

Dünya çapındaki global firmaların Bitcoin’i bir ödeme sistemi olarak kabul etmeye devam etmesi daha büyük global firmaları da cesaretlendirecektir. Görüyoruz ki; daha önce Bitcoin ile ödeme kabul eden global şirketlere (Expedia, Overstock ve DISH Network) her geçen gün daha büyükleri dahil oluyor.

Bu durumda önümüzdeki aylarda e-ticaret sisteminin büyük oyuncularının da bu büyümeye ivme kazandıracağını öngörmek hayal olarak nitelendirilemez.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bilgisayar Devi DELL Bitcoin İle Ödeme Kabul Edecek

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video