x

Bankalar Blockchain Teknolojisini Uygulayacak


Bitkapital

RTL Nieuws’de yayınlanan bir habere göre, üç büyük Hollanda bankası ING, ABN Amro ve Rabobank, ödeme sistemlerini geliştirmek için blockchain teknolojisi üzerinde araştırma ve geliştirme faaliyetleri sürdürdüklerini ve bu teknolojiyi test ettiklerini duyurdu.

ING Bank yöneticisi Mark Buitenhek, bankasının müşteri memnuniyeti için teknolojiyi çok yakından takip ettiklerini ifade ediyor. Bu bağlamda, işlem hızını geliştirmek için sürekli çalıştıklarını ve blockchain gibi son teknolojilerin kendileri için büyük fayda sağlayabileceğini vurguluyor.

Buitenhek ayrıca, Bitcoin ve diğer kripto paraların altında yatan blockchain teknolojisinin, potansiyel olarak ödeme hizmetlerini geliştirmede bir yol olacağını acıkça belirtiyor.

Önceki yazılarımızda da ifade ettiğimiz gibi yakın gelecekte bankaların Bitcoin ve blockchain ile tanışmaları ve bir şekilde onları kullanmaları sürpriz olmayacaktır.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bankalar Blockchain Teknolojisini Uygulayacak

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video