x

Avustralya Hükumeti Bitcoin’i Regüle Edecek


Bitkapital

Avustralya Hükumeti Bitcoin gibi gelişen ödeme sistemlerini yapılacak yasalarla kademeli olarak düzenleyecek.

avu3Konu, hükümet raporunda “Improving Australia’s Financial System” (Avustralya Finansal Sisteminin Geliştirilmesi) başlığı altında inceleniyor. Raporda, teknolojiyle birlikte gelişen ve değişen dijital ödeme yöntemlerinin kararlı bir şekilde yasalar altına alınmasına vurgu yapılıyor.

Henüz tam bir tarih verilmese de,  yakın bir gelecekte ilk Bitcoin yasasına ilişkin resmi adımları Avustralya’dan bekleyebiliriz.

Öte yandan, Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull, ülkenin en büyük Bitcoin madencilik şirketi olan Bitcoin Group’dan 2000 dolarlık hisse aldı.

Bitcoin meraklısı olan Turnbull, kripto paralar ile ilgili görüşlerini şu şekilde ifade ediyor:

Bu teknolojinin (bitcoin ve kripto paraların) finansal kurumlar üzerinde baskı oluşturacağını ve finans sektöründeki kişileri alınan ücretler bakımından daha da zorlayacağını düşünüyorum. Ama bu sanırım iyi bir şey. Daha rekabetçi ve güçlü bir piyasa, müşterilerinr daha iyi hizmet verecektir.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Avustralya Hükumeti Bitcoin’i Regüle Edecek

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video