x

Avustralya Borsası Blockchain’i Araştırıyor


Bitkapital

Avustralya Menkul Kıymetler Borsası (ASX) blockchain kullanmayı düşünüyor.

Financial Times’ın haberine göre ASX CEO’su Elmer Funke Kupper bir röportajında “Avustralya’nın en büyük borsası olan ASX’in işlem sistemini geliştirmek için blockchain temelli bir uygulama kullanmayı düşündüğünü” belirtti;

“Bu konuyla yakından ilgileniyoruz ve blockchain’e geçmek için çok elverişli bir zaman. Hisse senetleri piyasamızı değiştirmek için blockchain’in fark yaratan özelliklerine bakıp onu kullanıp kullanmayacağımıza karar vereceğiz.”

Funke Kupper buna karşın blockchain’e geçmek için aceleci olmadıklarını ve son kararlarını vermek için en az 6-7 aylık bir düşünce sürecinden geçeceklerini vurguladı.

ASX’nin dışındaki borsaların da blockchain kullanmayı düşündüğü biliniyor. Örneği Nasdaq geçen yıl blockchain şirketi Chain ile ortaklık anlaşması imzalamış ve kısa bir zaman önce özel piyasaları için tasarladığı blockchain projesi Linq’i tanıtmıştı.

Nasdax gibi Londra Menkul Kıymetler Borsası da geçen ay hisse senetleriyle ilgili bir blockchain projesi başlatmak için CME Grup ve Fransız Bankası’yla anlaşma imzaladı.

loading...
müzik delisi, kaset/film arşivcisi, koleksiyoner, sinefili. edebiyat, dilbilim, bitcoin ve kripto para meraklısı.

Bir Cevap Yazın

Avustralya Borsası Blockchain’i Araştırıyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video