x

Avrupa’ya 5000 Bitcoin ATM’si Geliyor


Arna

Bitcoin ATM kurucusu Bitlish, Avrupa’ya 5000 yeni BTM (Bitcoin ATM’si) açmayı planlıyor. Rusya’da açılan ilk BTM ile tüm dikkatleri üzerine çeken şirketin şimdiki hedefi Avrupa’yı BTM cennetine çevirmek.

Avrupa’daki BTM sayısındaki artışa rağmen kullanım oranının istenilen düzeye erişemediği gözlemleniyor.

Yüksek masraflar ve BTM’lerin hâlâ daha tam olarak anlaşılamaması Avrupa’daki hem yeni hem de tecrübeli kullanıcıları itibari para – kripto para takasında online yöntemler kullanmaya itiyor.

Tüm bunları göz önüne aldığımızda, Birleşik Krallık merkezli şirketin Rusya’da kurduğu BTM’nin niye piyasa takipçilerini şaşırttığını anlayabiliriz. Bitlist sektörden gelen şaşkınlık haberlerine rağmen durmamış; St. Petersburg’ta kurduğu ilk BTM’nin ardından bir BTM daha kurmuştu. Şirketin Rus ortağının verdiği karar sonucu, BTM’ler başkent Moskova yerine, Rus şirketin merkezinin bulunduğu, ikinci büyük şehir St. Petersburg’da kurulmuştu.

“Bu yıl Bitlish’ten daha fazla BTM haberi duymaya hazır olun; yalnızca 2017’de Avrupa çapında 5000 BTM kuracağız.”

Bitlish kuracağı BTM’leri kendi başına kurmuyor. Yerel şirketlerle ortak çalışan Bitlish, BTM’lerin kurulacağı lokasyonu bu şirketlerin kararına bırakıyor.

Bitlish’ten Max Grain verdiği röportajda bir sonraki hedeflerinin Güney Rusya olacağını; bunla yetinmeyip tüm Avrupa’ya BTM’ler kuracaklarını kaydetti.

Rusya’da kripto paraları ilgilendiren yasalara dair endişe duyup duymadığı sorulan Grain Rusya’da bu konuda yasal adımların en kısa süre içinde atılacağını tahmin ediyor. Grain önceliklerinin Avrupa olduğunu vurgulasa da şirketin ABD ve Latin Amerika’da ortaklarının bulunduğu biliniyor.

Kaynak: Cointelegraph

Bitkapital
Serhat Ant
müzik delisi, kaset/film arşivcisi, koleksiyoner, sinefili. edebiyat, dilbilim, bitcoin ve kripto para meraklısı.

Bir Cevap Yazın

Avrupa’ya 5000 Bitcoin ATM’si Geliyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video
...
Anket
Fikir almak ya da seçim yapmak için bir oylama başlatın.
Haber
Haberlerinizi, Makalelerinizi kolayca ekleyebileceğiniz görsel editör