x

Avrupalı dev şirket Bitcoin kabul edecek: Showroomprive


Bitkapital

Avrupa’nın en büyük online satış devlerinden biri Showroomprive.com, geçtiğimiz günlerde Bitcoin kabulüne başlayacağını duyurdu. Paris merkezli şirket ödeme hizmetleri için servis sağlayıcısı Paymium ile anlaşma sağladı.

2006 yılında kurulan ve 600 personeli bulunan Showroomprive, müşterilerine geniş bir yelpazede; giyim, moda ürünleri ve kozmetik gibi ürünler sunuyor. Şirketin 2013 yılı gelirinin ise 350 milyon Euro olduğu bildiriliyor.

Paymium CEO’su Gonzague Grandval, bu anlaşmayı memnuniyetle kabul ettiklerini ve Showroomprive gibi prestijli bir şirketin Bitcoin kabul etmesinin kripto para sistemine olumlu etkileri olacağını vurguluyor.

Showroomprive yöneticisi Thierry Petit ise, yeni ödeme teknolojilerine kayıtsız kalamayacaklarını ve müşteri memnuniyeti için Bitcoin kabulüne başladıklarını ifade ediyor. Şu an için şirketin Fransa ve Hollanda web sitelerinde Bitcoin kabul edilmeye başlandığını, İspanya, İtalya, İngiltere, Belçika ve Polanya’da ise önümüzdeki haftalarda sistemin devreye gireceğini belirtiyor.

Bu gelişmeyle birlikte Showroomprive Avrupa’da Bitcoin kabulüne başlayan en büyük şirket oldu.

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Avrupalı dev şirket Bitcoin kabul edecek: Showroomprive

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video