x

Antpool’a Ethereum Madencilik Havuzu Ekleniyor


Bitkapital

Bitcoin madenciliği için gerekli donanımları üreten Bitmain bünyesinde barındırdığı bitcoin madencilik havuzu Antpool’a 28 Mayıs itibariyle Ethereum madenciliği desteği eklediğini duyurdu. Bununla birlikte şirket Ethereum gönüllülerine, hatırı sayılan bir üne sahip yeni bir madencilik havuzunda ekipmanlarını yönlendirme fırsatı sunuyor.

İşin en ilginç noktası ise bitcoin madencilik havuzlarının sınırını Ethereum madencilerine kadar genişletmesi olarak görülebilir. Genel olarak iki kripto paranın birbiriyle doğrudan bir rekabet içinde olduğu düşünülse de bu haber herhangi bir sorun olmadan ve huzur içinde bir arada var olabildikleri yönünde bir işaret olarak yorumlanıyor. Antpool’un en önemli Bitcoin madencilik havuzlarından olduğu gerçeği de bu yorumu destekler nitelikte.

En büyük zorluklardan biri ise Ethereum madencilerini Antpool’a geçmeye ikna etmek  olacak. Antpool bunun üstesinden ilk 25 madenciyi yüzde 5’lik bir geri ödemeyle ödüllendirerek gelmeyi amaçlıyor.

Bitmain CEO’su ve kurucu ortağı Wu Jihan ise konuyla ilgili şunları belirtti:

“Ethereum ağı  kendini farklı bir madencilik piyasasında deneme şansına sahip olacak, Antpool ise GPU madencilik camiası da dahil olmak üzere yeni gelişen bir alanda hizmet vermeye başlayacak.”

Ethereum ekipmanını Antpool’a geçirmek için yalnızca birkaç değişiklik gerekiyor ve bunun için madencilere bir kılavuz sağlanıyor. Şu ana dek 1 GH/s’den fazla bir maden gücünün Antpool’a geçtiğini söyleyebiliriz.


Your reaction

NICE
SAD
FUNNY
OMG
WTF
WOW

Bir Cevap Yazın

Antpool’a Ethereum Madencilik Havuzu Ekleniyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video