x

Antonopoulos: Ufukta Bitcoin Hard Fork’u Var


Bitkapital

Popüler Bitcoin girişimcisi Andreas Antonopoulos ölçeklendirme mevzusu ve ufukta görünen ve kasıtlı olarak yapılacağını düşündüğü Bitcoin hard fork’una (HF) dair görüşlerini paylaştı.

“Bitcoin artık daha hızlı gelişiyor. Yeni eklenen özelliklerin, geliştirmelerin ve inovasyonların sayısı gün geçtikçe artıyor. Ölçeklendirme yalnızca bir sorun ve bitcoin’i tanımlamıyor. Bitcoin geliştikçe ölçeklendirme sorun olarak kalmaya devam edecek.”

Antonopoulos Bitcoin’in kasıtlı olmayan iki HF yaşadığını ve iki ayrı coin’in ve chain’in oluşmasına sebebiyet verebilecek bir Bitcoin HF’unun yaklaştığını düşünüyor.

“Bir diğer deyişle Bitcoin, Ethereum HF’u gibi bir tecrübe yaşayabilir. Bazılarının yeni zinciri reddedip eski zincirde kalacağı aşikâr. Fork’a karşı çıkacak ve eski zincirde madencilik yapmaya yetecek kadar Bitcoin’e sahip yeterli sayıda kişi olacaktır ve Ethereu’da bu yaşandı.”

Block boyutunu artırmaya yönelik HF tartışmaları aslında bir yıldır sürüyor ve Bitcoin Core geliştiricilerinin birçoğu buna karşı. Ancak bazı kaynaklar Bitcoin işlemleri açısından en büyük piyasa olan Çin’de bazı madencilerin Bitcoin HF’u planladığını yazıyor.

Hesaplardaki işlemleri geriye almanın Bitcoin’de Ethereum’da olduğundan daha zorlu olacağını kaydeden Antonopoulos fork’ların özellikle de borsalar için yüksek risk taşıdığını sözlerine ekliyor.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Antonopoulos: Ufukta Bitcoin Hard Fork’u Var

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video