x

AirBnB Blockchain’i Kullanabilir


Bitkapital

Popüler kiralama servisi AirBnB, kullanıcı güvenini artırabilecek olası blockchain uygulamalarına ilgi duyduklarını belirtti. Bunu söyleyen kişi AirBnB’nin kurucu ortağı ve aynı zamanda şirketin baş teknoloji sorumlusu (CTO) Nathan Blecharczyk.

Blecharczyk son günlerde verdiği bir röportajda şirketin 2016 için planlarından bahsetti. City AM yazarı Harriet Green’in söylediğine göre konu eninde sonunda blockchain teknolojisine geldi ve Blecharczyk sitenin hizmet vermeye devam edebilmesinin en temel gerekliliklerinden biri olan güven mekanizmalarını kurmada blockchain’in büyük faydası dokunabileceğini ifade ederek şunları belirtti:

“Birinin saygın olup olmadığını anlayabileceğimiz farklı türden ekonomik göstergeler arıyoruz ve gördüğüm şey daha ziyade motorumuza takılan ilginç ekonomik göstergeler oluyor.”

AirBnB, websitesinde de belirtildiği üzere güven ortamını inşa etmek için sosyal medya profilleri ve profil değerlendirmelerini kullanıyor. Site kullanıcıları aynı zamanda resmi kimliklerini doğruluyor.

unnamed-2ikt25m

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

AirBnB Blockchain’i Kullanabilir

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video