x

Afrika’da Bitcoin Madenciliğinde Bir İlk Gerçekleşiyor


Bitkapital

Ganalı bilişim şirketi Ghana Dot Com (GDC) Bitcoin madenciliğine başlayarak Afrika bir ilki gerçekleştiriyor.

Şirketin başındaki isim Nii Quaynor Gana’daki internet öncülerinden biri olarak tanınıyor. İlk olarak 1993’de ülkenin ilk İnternet Hizmet Sağlayıcılarından birini kuran Quaynor o zamandan bugüne Birleşmiş Milletler çatısı altındaki ICANN ve IGFAG ekiplerinin arasında yerini alıyor. Quaynor Bitcoin madenciliğine başlayacaklarını açıkladığı konuşmasında iki teknolojinin farklı oluşuna dikkati çekerek şunları belirtti:

“Afrika’nın ilk bilgisayar şirketlerinden biri olarak Afrika’daki bilgisayar sektörünün gelişim süreciyle yakından ilgiliyiz. Afrika’da internetin geliştirilmesine öncülük ettiğimiz gibi kıtadaki Bitcoin kullanımının yaygınlaşması için de elimizden geleni yapacağız.”

GDC şirketi ise yaptığı açıklamada dijital para Bitcoin’in ve Bitcoin’in temelini oluşturan teknoloji blockchain’in küresel finansı değiştirebilecek güce sahip olduğuna inandıklarını ve Bitcoin’i desteklemelerinin Afrika’da kripto paraların gelişimine katkıda bulunacak önemli bir girişim olduğunu ifade etti.

Şirket ayrıca madencilik tesislerinin her saniyede 700 TH ürettiğini iddia ederek yakın zamanda piyasaya yeni kripto para ürünleri çıkaracağını ekledi; ancak konuyla ilgili daha fazla detay vermedi.

loading...
müzik delisi, kaset/film arşivcisi, koleksiyoner, sinefili. edebiyat, dilbilim, bitcoin ve kripto para meraklısı.

Bir Cevap Yazın

Afrika’da Bitcoin Madenciliğinde Bir İlk Gerçekleşiyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video