x

ABD Nükleer Araştırma Laboratuvarı Bitcoin Analiz Aracı Geliştiriyor


Bitkapital

Lockheed Martin’in sorumlusu olduğu devlet destekli araştırma laboratuvarı ABD İç İşleri Bakanlığı (DHS) için bitcoin analiz aracı geliştiriyor.

19 Ağustos’ta Sandia Laboratuvarlarının yayınladığı raporla ilk kez detaylı bir şekilde değinilen proje DHS’deki blockchain ve bitcoin çalışmalarının devam ettiğini kanıtlar nitelikte. DHS Bilim ve Teknoloji Direktörlüğünün fonladığı proje henüz ilk aşamasında. Öyle ki Sandia analiz aracı için birtakım gereklilikleri yerine getirmek ve ek testlerin yapılabilmesi amacıyla bir kullanıcı ara yüzü geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Sandia analisti Andrew Cox analiz aracının çok boyut kazandırıldığı takdirde en verimli halini alacağını düşünüyor:

“Yaptığımız işin başarıya ulaşması için değişik türden algoritmaları ve eski moda polis çalışmalarını da kapsayan araştırmacı teknikleri birleştirmemiz gerekiyor. Ancak bu şekilde verim alabiliriz.”

Cox bunun yanı sıra bu türden araçların yaygınlaşmasıyla bitcoin’in daha çok benimseneceğine vurgu yapıyor:

“Pek çok yönden yasa dışı bitcoin ticaretiyle etkili olarak savaşmak ve bitcoin’in suçluların aracı olduğu algısını kırmak, daha çok şirketin ve insanın bitcoin’i yasal amaçlarla kullanmasına yol açabilir.”

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

ABD Nükleer Araştırma Laboratuvarı Bitcoin Analiz Aracı Geliştiriyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video